[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Oblał już na starcie. 22-latek po pijanemu przystąpił do egzaminu na prawo jazdy

Dodano: 03.08.2022 | 11:13

Na zdjęciu: 22-latek pod wpływem alkoholu przystąpił do egzaminu na prawo jazdy. Warto dodać, że mężczyzna wcześniej stracił uprawnienia za... jazdę po pijanemu.

Fot. Szymon Fiałkowski/zdj. ilustracyjne

22-latek pod wpływem alkoholu przystąpił do egzaminu na prawo jazdy. Próba zdania egzaminu na „podwójnym gazie” zakończy się sprawą w sądzie. Warto dodać, że mężczyzna wcześniej stracił uprawnienia za… jazdę po pijanemu.

Do zdarzenia doszło wczoraj (2 sierpnia), przed godziną 8:00 we Włocławku. Wówczas policjanci otrzymali sygnał od jednego z egzaminatorów Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego o przypuszczeniu, że jedna z osób, która przystąpiła do egzaminu praktycznego na placu manewrowym może być pod wpływem alkoholu.

Mundurowi natychmiast pojechali na miejsce i niestety potwierdzili tę informację. Badanie trzeźwości 22-latka wykazało u niego prawie 0,4 promila alkoholu w organizmie – mówi sierż. szt. Tomasz Tomaszewski z zespołu komunikacji społecznej komendy we Włocławku.

Policjanci na miejscu ustalili, że do ośrodka zgłosił się w celu zdania egzaminu praktycznego na kategorię „B”, ponieważ… wcześniej sąd zatrzymał mu prawo jazdy na trzy lata, właśnie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Teraz 22-latek ponownie stanie przed obliczem Temidy – odpowie za wykroczenie prowadzenia auta egzaminacyjnego po spożyciu alkoholu. Za ten występek może mu grozić grzywna nawet do 30 tysięcy złotych i zakaz prowadzenia pojazdów.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wiadukty Warszawskie naprawione – ale na 10 lat. Będą zmiany w organizacji ruchu

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
xd xd
xd xd
1 miesiąc temu

xd