Bydgoszcz
4C
Słonecznie
75% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSW
H 4 • L 3
3C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
2C
Nd
1C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePrawomocny wyrok w procesie o usiłowanie zabójstwa na Osowej Górze. Marek M. trafi za kratki
Marek M. - wyrok w procesie za usiłowanie zabójstwa_ Sąd Okręgowy w Bydgoszczy - SF
29.11.2018 | 07:37

Prawomocny wyrok w procesie o usiłowanie zabójstwa na Osowej Górze. Marek M. trafi za kratki

Wyrok utrzymał w mocy gdański Sąd Apelacyjny.

Na zdjęciu: Marek M. został prawomocnie skazany.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Sąd Apelacyjny w Gdańsku nie ma wątpliwości. Marek M. jest winny usiłowania zabójstwa byłej partnerki na Osowej Górze. Wydany wyrok utrzymał w mocy.

Sąd zadecydował o tym na posiedzeniu, które odbyło się w wtorkowe popołudnie. – Sąd Apelacyjny w Gdańsku po rozpoznaniu apelacji obrońcy oskarżonego od wyroku Sądu Okręgowego w Bydgoszczy utrzymał w mocy zaskarżony wyrok – mówi nam odpowiedzialna za kontakty z mediami w Sądzie Apelacyjnym w Gdańsku sędzia Joanna Organiak.

Marek M. stanął przed sądem pod zarzutem usiłowania zabójstwa swojej byłej partnerki. Mężczyzna w chwili zdarzenia był pod wpływem alkoholu, co ocenili biegli. Na początku śledztwa M. nie przyznawał się do winy, jednak przed sądem zmienił front i przyznał się do winy. To, co działało na jego niekorzyść to fakt, że w przeszłości był również skazywany za psychiczne i fizyczne znęcanie się nad kobietą i dziećmi, które wówczas miały dwa lata. Prokuratura wnosiła o karę 15 lat więzienia, zaś obrońcy chcieli jego uniewinnienia. W czerwcu, bydgoski Sąd Okręgowy wymierzył mu 11 lat pozbawienia wolności. – Gdyby nie natychmiastowa pomoc medyczna, kobieta by nie żyła – mówił podczas uzasadniania wyroku sędzia Wiesław Chabecki.


Powiązane treści