Bydgoszcz
8C
Słonecznie
83% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 9 • L 7
13C
Wt
15C
Sr
16C
Czw
13C
Pt
8C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnalePręt wbił się w rękę małej dziewczynki. Na pomoc wezwano strażaków
22.07.2017 | 09:28

Pręt wbił się w rękę małej dziewczynki. Na pomoc wezwano strażaków

Zdarzenie wyglądało dramatycznie.

Na zdjęciu: W akcji uczestniczyli strażacy oraz ratownicy medyczni.

Fot. OSP Brzoza

W piątkowe popołudnie strażacy z OSP Brzoza uczestniczyli w akcji uwolnienia dziecka, którego ramię było nabite na element ogrodzenia. Dramatycznie wyglądające zdarzenie zakończyło się w miarę szczęśliwie dla małej Oliwki.

Zgłoszenie o dziecku, któremu w rękę wbił się pręt z ogrodzenia dotarło do strażaków o godzinie 16:45. Na miejsce natychmiast zadysponowany został zastęp SLRt (Samochód Lekki Ratownictwa technicznego – wyjaśnia red.). Na miejscu okazało się, że matka rannego dziecka jest znana strażakom. – Po przybyciu na miejsce zastaliśmy naszą druhnę, biorącą bezpośredni udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych, trzymającą na rękach swoją córkę – informują strażacy.

Po zapoznaniu się z zaistniałą sytuacją, strażacy zaczęli walkę o rękę dziecka. – Działania polegały na odcięciu pręta, zabezpieczeniu rany i tkwiącego w niej elementu – mówią strażacy uczestniczący w akcji. Dziewczynkę, która bardzo dzielnie znosiła zaistniałą sytuację, udało się uwolnić.

Na miejsce przyjechał Zespół Ratownictwa Medycznego, który zajął się rannym dzieckiem. Mała Oliwka została odwieziona do szpitala. Według służb ratunkowych, odniesione obrażenia nie powinny spowodować trwałego uszczerbku na zdrowiu


Powiązane treści