Bydgoszcz
14C
Słonecznie
47% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 14 • L 14
5C
Pon
8C
Wt
7C
Sr
6C
Czw
8C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPrezydent Bruski do studentów: „Miasto należy do Was!”
Juwenalia Bydgoszcz
14.05.2018 | 12:09

Prezydent Bruski do studentów: „Miasto należy do Was!”

Na zdjęciu: Mają klucz - mają władzę...

Fot. Stanisław Gazda

Paweł Cybulski z Collegium Medicum, Piotr Charczenko z Wyższej Szkoły Bankowej, Filip Czarnecki z Akademii Muzycznej, Kamil Kazimierczak z Wyższej Szkoły Gospodarki, Andrzej Majewski – rzecznik juwenaliów, Patryk Kleczka z Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego oraz Marcin Pezda z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego – w imieniu wszystkich bydgoskich studentów odebrali z rąk prezydenta Rafała Bruskiego symboliczny klucz do bram miasta.

Włodarz miasta zaapelował do studentów, żeby pozostawili miasto w takim stanie w jakim jest obecnie, ale też zwrócił się do mieszkańców Bydgoszczy, żeby byli wyrozumiali dla bydgoskich żaków, a jeżeli będzie taka potrzeba chętnie ich wspierali.

Każdy, to będzie, a zwłaszcza kto jest lub był studentem doskonale wie, że jest czas nauki, ale jest też czas zabawy i taki właśnie się rozpoczyna. Oto klucz, miasto należy do Was! – powiedział Rafał Bruski wręczając klucz reprezentacji studentów.

Przedstawiciele poszczególnych uczelni pokrótce opowiedzieli o wspólnych koncertach, ale też o lokalnych, uczelnianych imprezach. W UTP od samego rana rolnicy szukają swoich drugich połówek, jutro i pojutrze będą rywalizować w turniejach sportowych, nie obejdzie się bez bitwy balonowej. Collegium Medicum zaprosiło do obserwowania w czwartek od godziny 10.00 do 18.00 na instagramie szalonej studenckiej gry miejskiej. UKW w swoim kampusie od godziny 16.00 zorganizuje wielkie grillowanie, któremu towarzyszyć będzie przegląd kapel studenckich, ale wcześniej, w godzinach porannych na ulicy Łużyckiej będzie miała miejsce integracja akademików. WSG w swoim kampusie będzie mieć maraton koncertowy. Akademia Muzyczna już teraz zaprosiła na… przyszłoroczne juwenalia artystyczne z prezentacją uczelnianych talentów.


Powiązane treści