Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Prezydent Bydgoszczy, babcie i dziadkowie na balu w najnowocześniejszym żłobku w Polsce

Dodano: 21.01.2016 | 12:57

Żłobek Nr 20 "Żaczek" w Fordonie nie ma sobie równych w Polsce, a może i w Europie.

Na zdjęciu: Prezydent przybył do żłobka z prezentami.

Fot. Stanisław Gazda

-Dziękuję Państwu za przyjęcie zaproszeń na Państwa święto – Dzień Babci i Dzień Dziadka. Bardzo się cieszymy, że możecie zobaczyć jak wasze wnuczki i wnuki bawią się w tym najnowocześniejszym w Polsce żłobku – powiedział witając przybyłych gości Zdzisław Kostkowski – dyrektor zespołu żłobków miejskich w Bydgoszczy. Rozbudowany żłobek nr 20 w Fordonie odwiedził także prezydent Rafał Bruski

Ten najnowocześniejsze w Bydgoszczy, w Polsce, a kto wie czy nie w Europie obiekt z 58 miejscami dla najmłodszych bydgoszczan został oddany do użytku 1 grudnia 2015 roku, po zaledwie półrocznym procesie inwestycyjnym. Po rozbudowie do żłobka może uczęszczać blisko 200 dzieci.

Inwestycja polegała na rozbudowie budynku żłobka nr 20 przy ul. Gierczak 8 w formie parterowego pawilonu z łącznikiem z istniejącym budynkiem. Nowo wybudowany pawilon żłobka to budynek o najwyższych parametrach energooszczędnościowych z doskonałą izolacją cieplną dachu i ścian. Wszystkie okna oraz drzwi zewnętrzne zostały wyposażone w 4-warstwowe szyby oraz instalacje odzyskujące ciepło. Budynek ten wyposażono we wspomaganą pompą cieplną i centralę klimatyzowanej wymiany powietrza.

Zastosowano tu także wodne podgrzewanie podłogowe i wysokiej klasy panele. Instalacje i wyposażenie łazienek zapewniają nie tylko oszczędne korzystanie z wody o określonej i stałej w czasie temperaturze, ale i antybakteryjną wzmocnioną ochronę dzieci.

Wyposażenie wielofunkcyjnych sal dziecięcych dostosowano do potrzeb rozwojowych i zainteresowań najstarszej, żłobkowej grupy wiekowej. Wśród wielu zabawek i pomocy dydaktycznych wyróżnić można sześć podwieszanych do sufitu huśtawek, zjeżdżalnie i drabinki gimnastyczne, tory przeszkód i baseny kulkowe. Wszystkie pomieszczenia pawilonu oraz place zabaw są oświetlone za pomocą energooszczędnych i wysokowydajnych paneli LED-owych.

Z każdej dziecięcej sali można wyjść bezpośrednio na jeden z czterech świetnie wyposażonych placów zabaw z dużą ilością certyfikowanych i dostosowanych do wieku żłobkowego zabawek i urządzeń. Pawilon został także wyposażony w monitoring zewnętrzny i wewnętrzny, co umożliwi rodzicom czasowo określony podgląd przeprowadzanych zajęć zabawowych z udziałem ich dzieci, a firmie ochroniarskiej całodobowy nadzór obiektów – informuje Małgorzata Zielińska, kierownik żłobka nr 20 „Żaczek”.

Całkowity koszt budowy i zagospodarowania w kwocie 2,5 mln zł został pokryty w 80% z rządowego programu „Maluch 2015”, a w 20% ze środków własnych miasta.