Bydgoszcz
-1C
Niebo częściowo zachmurzone
74% wilgotność
Wiatr: 7km/h NNW
H 1 • L -1
-3C
Sob
-13C
Nd
-13C
Pon
0C
Wt
1C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONPolitykaPrezydent przyjechał do regionu. Był m.in. w Solcu Kujawskim. „Będę czynił wszystko, aby kraj się dalej rozwijał”
5-03-2020_ Andrzej Duda_ wizyta Chełmno - SF
05.03.2020 | 22:35

Prezydent przyjechał do regionu. Był m.in. w Solcu Kujawskim. „Będę czynił wszystko, aby kraj się dalej rozwijał”

Prezydent w czwartek wizytował region Kujaw i Pomorza.

Na zdjęciu: W czwartkowy wieczór, prezydent Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami Chełmna.

Fot. Szymon Fiałkowski

Prezydent Andrzej Duda gościł w czwartek (5 marca) w regionie. Wieczorem spotkał się z mieszkańcami Chełmna.

Ubiegający się o reelekcję prezydent najpierw wizytował zakład Solbet w Solcu Kujawskim – największego producenta betonu w kraju. Prezydenta po firmie oprowadzał prezes Solbetu Marek Małecki, który w ubiegłym roku został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Stamtąd udał się do Chełmna, gdzie w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 spotkał się z mieszkańcami miasta.

Kiedy jestem na moich spotkaniach, takich jak to z państwem, to zawsze mówię – ja po prostu chciałbym, żeby w czasie, gdy sprawuję urząd prezydenta, ludzie poczuli, że żyje im się lepiej. Żeby, kiedy będę kończył swoją prezydencką służbę, polska rodzina mogła do mnie powiedzieć: żyje nam się lepiej niż wtedy, kiedy pan zaczynał

– mówił prezydent. Dodawał, że ważne jest to, aby Polska była krajem sprawiedliwym, aby wygrywała w nim sprawiedliwość, a nie cynizm i draństwo oraz by była państwem, która zapewnia swojemu obywatelowi godne warunki życia. – O takiej Polsce marzę i taką chcę budować – powiedział. Wyliczał, że udało się w ogromnym stopniu zredukować bezrobocie, czy zwiększono pensję minimalną do 2600 zł obecnie z poziomu 1700 zł w 2015 r. – Będę czynił wszystko, aby kraj się dalej rozwijał, żeby było coraz więcej miejsc pracy – zadeklarował. Zachwalał wprowadzenie programu rodzina 500+ czy programu 300+ – wyprawki szkolnej dla dzieci. – Niektórzy mówią, że to jest rozdawnictwo. To nie jest żadne rozdawnictwo. To są inwestycje państwa polskiego w rodzinę, w dzieci – mówił prezydent, po czym z sali rozległo się gromkie „dziękujemy”. Oba programy, prezydent nazwał prawdziwą polityką prorodzinną.

Ale zdaniem prezydenta, w kraju jest jeszcze sporo rzeczy do zrobienia. Jako najistotniejsze kwestie wśród rozpoczętych, ale niedokończonych nadal zadań prezydent nazwał konieczność dokończenia reformy wymiaru sprawiedliwości i naprawy systemu służby zdrowia. Była też mowa o potrzebie modernizacji wojska. – Zmiany muszą być w pełni kontynuowane, żeby mieć silną i w pełni bezpieczną Polskę – podkreślał A. Duda. Prosił też o głosowanie na siebie w wyborach prezydenckich, tak aby „zostały utrzymane dobre trendy”. – Proszę państwa o wsparcie i o głosy. Chcę, żebyśmy mieli Polskę silną, uczciwą, sprawiedliwą i bezpieczną. To jest moje dążenie i chcę, abyście państwo w takiej Polsce żyli – zakończył swoje wystąpienie prezydent.

Po spotkaniu z mieszkańcami, prezydent spotkał się z wojewodą oraz komendantem wojewódzkim PSP. Tematem była kwestia związana z walką z koronawirusem. – Na szczęście tutaj u państwa nie ma do tej pory żadnego stwierdzonego przypadku koronawirusa – mówił Andrzej Duda, który podczas spotkania otrzymał szczegółowe informacje dotyczące walki z tą chorobą w regionie.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści