Bydgoszcz
14C
Słonecznie
77% wilgotność
Wiatr: 2km/h W
H 14 • L 14
16C
Sob
13C
Nd
16C
Pon
13C
Wt
15C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePróba samobójcza na Górzyskowie. Desperat zaatakował policjantów nożem!
policja Bydgoszcz
24.04.2018 | 17:27

Próba samobójcza na Górzyskowie. Desperat zaatakował policjantów nożem!

Mężczyzna usłyszał już zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy.

Na zdjęciu: Do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 22:00 w jednym z budynków na Górzyskowie.

Fot. Maciej Rejment / zdjęcie ilustracyjne

– Mężczyzna zamknął się w pokoju i zagroził, że popełni samobójstwo – usłyszał w niedzielę późnym wieczorem w słuchawce dyżurny bydgoskiej policji. Wysłany do jednego z mieszkań na Górzyskowie patrol musiał zmagać się z napadem szału 34-latka, który za napaść na funkcjonariuszy stanie wkrótce przed obliczem sądu.

Około godziny 22:00 policjanci z komisariatu na Szwederowie zostali wysłani do desperata, który po zabarykadowaniu się w jednym z pomieszczeń groził, że odbierze sobie życie przy użyciu noża. Po dotarciu na miejsce mundurowi próbowali przez drzwi rozmawiać z mężczyzną. – Ten jednak stawał się coraz bardziej agresywny i cały czas odgrażał się przybyłym do mieszkania policjantom – relacjonuje niedzielne wydarzenia kom. Przemysław Słomski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

W pewnym momencie 34-latek otworzył jednak drzwi do pokoju. Policjanci weszli do niego i natychmiast zostali zaatakowani posiadanym przez mężczyznę nożem. – Szybko udało im się jednak obezwładnić napastnika, zatrzymać go, a następnie przetransportować do policyjnego aresztu – dodaje Słomski. Jak się okazało, w momencie zatrzymania mężczyzna był pijany – badanie alkomatem wykazało niemal dwa promile alkoholu w organizmie.

W poniedziałek zatrzymany został przewieziony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut czynnej napaści na policjanta z użyciem noża. Po przesłuchaniu prokurator wniósł o trzymiesięczny areszt dla 34-latka, na co przystał sąd. Za zarzucane mu czyny grozi nawet dziesięć lat pozbawienia wolności.

 


Powiązane treści