Bydgoszcz
13C
Niebo częściowo zachmurzone
59% wilgotność
Wiatr: 0km/h NE
H 13 • L 13
10C
Czw
8C
Pt
8C
Sob
9C
Nd
12C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnalePróba samobójcza w regionie. Desperatka chciała skoczyć z wiaduktu kolejowego!
policja, straż pożarna - na sygnale - MR
09.07.2019 | 08:39

Próba samobójcza w regionie. Desperatka chciała skoczyć z wiaduktu kolejowego!

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę.

Na zdjęciu: Przytomne działania służb ratunkowych uratowały życie 38-letniej kobiecie.

Fot. Maciej Rejment / zdjęcie ilustracyjne

Trudną, ale udaną interwencję mają za sobą trzej inowrocławscy funkcjonariusze – dwaj policjanci oraz strażak. W niedzielę udało im się uratować kobietę, która chciała skoczyć z wiaduktu kolejowego przy ulicy Poznańskiej. 

Zgłoszenie o desperatce dotarło do dyżurnego komendy w Inowrocławiu rano. Na miejsce zostali skierowani sierż. szt. Arkadiusz Ciupa oraz sierż. szt. Tomasz Dąbrowski. Po przybyciu na miejsce zastali kobietę znajdującą się za barierką wiaduktu kolejowego. – Jej zachowanie nie pozostawiało wątpliwości, że zamierza się targnąć na swoje życie – relacjonuje st. sierż. Michał Parzyszek z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu.

Mundurowi próbowali odwieść kobietę od tego zamiaru. Sierż. Dąbrowski rozpoczął z nią rozmowę, a jego partner skontaktował się z dyżurnym, aby uzyskać wsparcie innych służb ratunkowych. Na czas akcji odłączona została również trakcja, a ruch pociągów wstrzymano.

W trakcie negocjacji z – jak się później okazało – 38-latką straży pożarnej udało się rozłożyć tzw. skokochron. Jeden ze strażaków – mł. asp. Paweł Derenda zdołał z kolei wejść na wiadukt po stronie, gdzie znajdowała się kobieta. – W pewnym momencie puściła ona siatkę stanowiącą przedłużenie barierki wiaduktu, ale strażak zdołał chwycić ją za rękę i przy pomocy policjantów zdołali wspólnie przeciągnąć kobietę na chodnik – opisuje chwile grozy Parzyszek.

Po powstrzymaniu kobiety przed skokiem funkcjonariusze przekazali ją załodze pogotowia ratunkowego. 38-latka została przewieziona do szpitala, gdzie udzielono jej dalszej pomocy. – Warto dodać, że to już kolejny raz, gdy naszym policjantom udało się powstrzymać zdesperowaną osobę. Sierż. szt. Arkadiusz Ciupa oraz sierż. szt. Tomasz Dąbrowski w tym roku otrzymali Kryształowe Serce za udzielenie pomocy młodemu mężczyźnie, który chciał popełnić samobójstwo – podsumowuje Parzyszek.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści