Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPróba sił przed ligą dla Zawiszy. Niebiesko-czarni lepsi od Włocłavii [ZDJĘCIA]
4-07-2020_ piłka nożna, sparing_ SP Zawisza Bydgoszcz - Włocłavia Włocławek - SF (26)
04.07.2020 | 16:53

Próba sił przed ligą dla Zawiszy. Niebiesko-czarni lepsi od Włocłavii [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: W sobotnim meczu sparingowym piłkarze Zawiszy wygrali z Włocłavią 4:2.

Wymieniając faworytów nadchodzących zmagań w IV lidze nie sposób zapomnieć o Zawiszy Bydgoszcz i Włocłavii. W sobotę obie drużyny zmierzyły się w meczu sparingowym.

Zawiszanie objęli prowadzenie w 20. minucie po golu Kamila Żylskiego. Włocłavia wyrównała krótko przed przerwą z rzutu karnego wykonanego przez Łukasza Grube. Następnie scenariusz powtórzył się. Krótko po przerwie Żylski zdobył drugą bramkę, ale Włocłavia zdołała ponownie doprowadzić do remisu, tym razem po golu Tomasza Szablewskiego. Ostatni kwadrans należał jednak do bydgoszczan – na 15 minut przed końcem do siatki trafił rezerwowy Tomasz Żyliński, a wynik na 4:2 ustalił w 89. minucie Patryk Kozłowski, skutecznie egzekwując rzut karny.

Bydgoszczan czekają jeszcze sparingi z Polonią Chodzież (11 lipca) i Iskrą Szydłowo (14 lipca). 18 lipca niebiesko-czarni zagrają w Okręgowym Pucharze Polski ze Spartą Brodnica.

Mecz sparingowy
Zawisza Bydgoszcz – Włocłavia Włocławek 4:2
bramki: Kamil Żylski 20′, 48′, Tomasz Żyliński 75′, Patryk Kozłowski 89′ karny – Łukasz Grube 43′ karny, Tomasz Szablewski 70′

Zawisza: Stypczyński – Cielasiński, Witucki, Orlicki, Deresiewicz – Brzeziński, Sochań, Kozłowski, Jaskólski, Prejs, Żylski. Na zmiany weszli: Żyliński, Zniszczol, Dahms, Piekuś,