Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
83% wilgotność
Wiatr: 6km/h SSW
H 5 • L 3
5C
Nd
5C
Pon
8C
Wt
4C
Sr
4C
Czw
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIProblem śmieciowy zażegnany. Gmina Białe Błota porozumiała się z operatorem
wysypisko śmieci
10.06.2019 | 13:22

Problem śmieciowy zażegnany. Gmina Białe Błota porozumiała się z operatorem

Na zdjęciu: Wysypisko śmieci.

Fot. Archiwum

Mieszkańcy gminy Białe Błota mogą odetchnąć z ulgą. Jest porozumienie między włodarzami gminy a firmą Taro w zakresie wywozu odpadów komunalnych.

Sytuacja nie była zbyt korzystna dla gminy. Podczas kwietniowej sesji rady gminy, Dariusz Fundator informował radnych, że firma Taro jednostronnie zdecydowała się złożyć oświadczenie woli o odstąpieniu od umowy na wywóz odpadów komunalnych z terenu gminy. Wójt zapowiadał rozmowy z przedstawicielami firmy, aby tę sytuację jak najszybciej rozwiązać.

Pod koniec ubiegłego tygodnia Fundator poinformował o szczęśliwym zakończeniu rozmów z Taro. Firma zobowiązała się do dalszego wywożenia odpadów komunalnych z terenu gminy. Jak przekazał na Facebooku, umowa którą gmina zawarła z firmą w 2016 r., będzie obowiązywała na dotychczasowych zasadach. – Takie oświadczenie jest wynikiem wielu spotkań i rozmów z przedstawicielami spółki oraz opinii prawnych – napisał Dariusz Fundator, który wyraził wdzięczność zarządowi Taro za konstruktywną rozmowę i wolę rozwiązania tego problemu.

W tym roku stawki opłat za odpady komunalne pozostają bez zmian, tj. 12 zł za osobę za miesiąc w przypadku zbierania odpadów w sposób selektywny i 24 zł za osobę za miesiąc, gdy opady są zbierane w sposób nieselektywny. Jednocześnie gmina Białe Błota rozpisała przetarg na wyłonienie nowego operatora. Dotychczasowa umowa z firmą Taro kończy się w grudniu tego roku.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści