Bydgoszcz
18C
Opady
59% wilgotność
Wiatr: 6km/h NNE
H 19 • L 18
16C
Czw
15C
Pt
14C
Sob
21C
Nd
17C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIProblem śmieciowy zażegnany. Gmina Białe Błota porozumiała się z operatorem
wysypisko śmieci
10.06.2019 | 13:22

Problem śmieciowy zażegnany. Gmina Białe Błota porozumiała się z operatorem

Na zdjęciu: Wysypisko śmieci.

Fot. Archiwum

Mieszkańcy gminy Białe Błota mogą odetchnąć z ulgą. Jest porozumienie między włodarzami gminy a firmą Taro w zakresie wywozu odpadów komunalnych.

Sytuacja nie była zbyt korzystna dla gminy. Podczas kwietniowej sesji rady gminy, Dariusz Fundator informował radnych, że firma Taro jednostronnie zdecydowała się złożyć oświadczenie woli o odstąpieniu od umowy na wywóz odpadów komunalnych z terenu gminy. Wójt zapowiadał rozmowy z przedstawicielami firmy, aby tę sytuację jak najszybciej rozwiązać.

Pod koniec ubiegłego tygodnia Fundator poinformował o szczęśliwym zakończeniu rozmów z Taro. Firma zobowiązała się do dalszego wywożenia odpadów komunalnych z terenu gminy. Jak przekazał na Facebooku, umowa którą gmina zawarła z firmą w 2016 r., będzie obowiązywała na dotychczasowych zasadach. – Takie oświadczenie jest wynikiem wielu spotkań i rozmów z przedstawicielami spółki oraz opinii prawnych – napisał Dariusz Fundator, który wyraził wdzięczność zarządowi Taro za konstruktywną rozmowę i wolę rozwiązania tego problemu.

W tym roku stawki opłat za odpady komunalne pozostają bez zmian, tj. 12 zł za osobę za miesiąc w przypadku zbierania odpadów w sposób selektywny i 24 zł za osobę za miesiąc, gdy opady są zbierane w sposób nieselektywny. Jednocześnie gmina Białe Błota rozpisała przetarg na wyłonienie nowego operatora. Dotychczasowa umowa z firmą Taro kończy się w grudniu tego roku.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści