Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Problem z drogą serwisową przy obwodnicy. Mieszkańcy Lisiego Ogona napisali petycję

Dodano: 12.10.2019 | 08:08

Na zdjęciu: Droga S5 ma poprawić komfort podróży przez województwo kujawsko-pomorskie. Mieszkańcy Lisiego Ogona przypominają jednak, że należy pamiętać również o ruchu lokalnym w rejonie powstającej trasy.

Fot. Szymon Fiałkowski

Mieszkańcy Lisiego Ogona napisali do władz gminy Białe Błota o przywrócenie przejezdności ulicy Cichej i przyłączenie jej do drogi serwisowej. Sprawa trafiła do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

– Ulica Cicha w Lisim Ogonie przed rozpoczęciem robót związanych z budową drogi ekspresowej S5 była przejezdna i dobrze utrzymana na całej długości – przypominają w petycji do wójta gminy Białe Błota Dariusza Fundatora mieszkańcy. W dokumencie zwracają oni również uwagę, że ulica dotąd była wykorzystywana nie tylko przez mieszkańców Lisiego Ogona, ale też przez kierowców z regionu czy innych części Polski. Przez Lisi Ogon, który jest jednym z ważniejszych węzłów komunikacyjnych na obrzeżach Bydgoszczy przejeżdża duża liczba samochodów osobowych czy ciężarówek przewożących różnego rodzaju ładunki.

Nowa część ulicy jest budowana jako droga serwisowa dla powstającej obwodnicy. Mieszkańcy zauważają jednak, że brak możliwości wjazdu z nowego na dotychczas istniejący odcinek jeszcze bardziej utrudni i tak niełatwe poruszanie się w tym rejonie.

– Oczekujemy, że budowa obwodnicy na odcinku  Białe Błota – Pawłówek przyczyni się do poprawy stanu i jakości dróg nie tylko w skali kraju, ale również nie będzie pominięty stan dróg lokalnych łączących się z drogami krajowymi – piszą mieszkańcy do wójta.

– Wyrażamy oczekiwanie, że władze gminy Białe Błota przypilnują żywotnego interesu mieszkańców wsi Lisi Ogon w zakresie połączenia ul. Cichej z drogą serwisową tak, aby ul. Cicha była przejezdna na całej swojej długości i w należytym stanie technicznym, przynajmniej jak przed rozpoczęciem inwestycji drogowej – zaznaczyli mieszkańcy w petycji. Ta na biurko wójta trafiła w połowie września.

Na początku października zastępca wójta Jarosław Gołębiewski poinformował, że sprawa została przekazana do bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. – O dalszym przebiegu sprawy zostaniecie Państwo poinformowani po uzyskaniu odpowiedzi – odpowiedział Gołębiewski, który jeszcze w lutym sam był dyrektorem bydgoskiej GDDKiA.

Urząd gminy w piśmie do drogowców zwrócił się z prośbą o uwzględnienie petycji i wykonanie połączenia ul. Cichej z realizowaną drogą serwisową. – Mając na uwadze potrzebę zadbania o zrównoważony rozwój infrastruktury drogowej proszę o pozytywne rozpatrzenie wniosku i uwzględnienie w realizacji drogi serwisowej S5 również interesu mieszkańców Lisiego Ogona – napisał Gołębiewski.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments