Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Politechnika Bydgoska już działa na polu medycznym. Współorganizuje ważną konferencję

Dodano: 09.11.2023 | 15:14

Na zdjęciu: Pracownicy tworzącego się Wydziału Medycznego Politechniki Bydgoskiej już teraz aktywnie działają na rzecz naukowego wpływu uczelni na polską ochronę zdrowia.

Fot. Ryszard Wszołek/PBŚ

Pracownicy tworzącego się Wydziału Medycznego Politechniki Bydgoskiej już teraz aktywnie działają na rzecz naukowego wpływu uczelni na polską ochronę zdrowia. PBŚ wespół z innymi podmiotami organizuje bowiem konferencję skierowaną do anestezjologów.

Konferencja „Problemy Współczesnego Anestezjologa” jest organizowana przez Konsultanta Krajowy ds. Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, Bydgoską Izbę Lekarską i Politechnikę Bydgoską, reprezentowaną przez dr Przemysława Słomkowskiego i dr hab. n. med. Katarzynę Sierakowską, prof. PBŚ.

Dr Sierakowska, przez lata związana z Collegium Medicum, od października jest profesorem Politechniki Bydgoskiej i wraz z innymi specjalistami tworzy Wydział Medyczny. Przypomnijmy, że pod koniec października minister edukacji i nauki wyraził zgodę na uruchomienie na uczelni kierunku lekarskiego; kształcenie na nim rozpocznie się w październiku 2024 roku. Wcześniej, bo w grudniu tego roku Politechnika Bydgoska otworzy nowy wydział.


CZYTAJ WIĘCEJ: Politechnika Bydgoska ma zgodę na utworzenie kierunku lekarskiego!


Na konferencję, która odbędzie się 9 grudnia 2023 roku w hotelu Holiday Inn w Bydgoszczy, szczególnie zaproszeni są przyszli anestezjolodzy, którzy w sesji online będą mogli dowiedzieć się o zmianach programu specjalizacji bezpośrednio od Konsultanta Krajowego ds. Anestezjologii i Intensywnej Terapii prof. dr hab. n. med. Rafała Drwiły. Rejestracja dostępna pod emailem: anestezjologia2023@pbs.edu.pl – program i szczegóły można znaleźć w poniżej umieszczonym poście.

0 0 votes
Article Rating
Politechnika Bydgoska już działa na polu medycznym. Współorganizuje ważną konferencję
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Żubry
Żubry
19 dni temu

Zgoda na kierunek medyczny jest, szkoda tylko że wbrew komisji akredytacyjnej ktoś wyraziła negatywną opinię. Mam nadzieję profesorki że to wyprostujecie.