Bydgoszcz
15C
Niebo głównie zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 4km/h ENE
H 16 • L 15
14C
Pt
18C
Sob
21C
Nd
17C
Pon
16C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPorady i ciekawostkiProblemy ze znalezieniem zatrudnienia – jak je rozwiązać?
Problemy_ze_znalezieniem_zatrudnienia_jak_je_rozwiazac
14.05.2020 | 12:04

Problemy ze znalezieniem zatrudnienia – jak je rozwiązać?

Na zdjęciu: Chcąc zdobyć wymarzoną pracę, powinniśmy szczególną uwagę przyłożyć do swojego CV.

Fot. mat. autora

Wydawać by się mogło, że w dzisiejszych czasach problemy ze znalezieniem pracy, są zdecydowaną rzadkością. Niestety nie do końca. Zdarza się, że mimo starań, satysfakcjonujące stanowisko, wciąż pozostaje dla nas nieosiągalne. Jak zwiększyć swoja atrakcyjność dla potencjalnego pracodawcy?

Nieustanny rozwój osobisty – sposób na znalezienie dobrej pracy

Wiele osób poprzestaje na osiągnięciu tytułu zawodowego lub dyplomu ukończenia studiów, licząc na to, że zadowoli to przyszłego szefa. Niestety, pracodawcy dziś szukają ludzi wszechstronnych, obytych w świecie i nieustannie dążących do rozwijania swoich umiejętności. Sposobem na zwiększenie swojej atrakcyjności na rynku pracy, jest nieustanne poszerzanie swoich horyzontów. Chcąc zdobyć wymarzoną pracę, powinniśmy szczególną uwagę przyłożyć do swojego CV. Prawidłowo wykonany dokument jest przejrzysty, estetyczny oraz zawiera wszystkie niezbędne informacje o naszej edukacji i doświadczeniu zawodowym.

Jak pozyskać dodatkowe umiejętności, pożądane na rynku pracy?

Wymarzona praca jest w zasięgu każdego z nas. Przeglądając oferty pracy na stronach internetowych, takich jak Pracuj.pl, mamy okazję do zastanowienia się nad swoimi umiejętnościami. Skoro wszystkie dotychczasowe próby, aplikowania na interesujące nas stanowisko, kończyły się fiaskiem, być może powinniśmy podnieść swoje kwalifikacje. Jak możemy tego dokonać?

  • Nauka języka obcego – władanie jednym lub kilkoma językami, otwiera nam drogę do zatrudnienia w wielu atrakcyjnych firmach
  • Kursy doszkalające
  • Praca w wolontariacie
  • Uzyskanie prawa jazdy

Każda metoda jest dobra, by pozyskać nowe umiejętności odpowiednie do zaprezentowania ich w CV. Im więcej możemy wpisać w polu „edukacja” czy „doświadczenie zawodowe”, tym atrakcyjniejsi stajemy się dla osoby rekrutującej nowych pracowników. Nieustanny rozwój osobisty to klucz do sukcesu.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Podobne wpisy

Powiązane treści