Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 5 • L 5
3C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
2C
Nd
0C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPróbna matura – na poważnie [ZDJĘCIA]
15.03.2017 | 10:12

Próbna matura – na poważnie [ZDJĘCIA]

Chociaż jest to próbna matura, to stres jest taki sam jak podczas właściwego egzaminu maturalnego.

Na zdjęciu: Próbna matura z języka polskiego.

Fot. Stanisław Gazda

Trwa okres próbnych matur. Dziś do próbnej matury z języka polskiego przystąpili m.in. uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w Bydgoszczy.

Na udział w próbnej maturze zdecydowali się wszyscy uczniowie, co nie oznacza, że do tej prawdziwej przystąpi każdy z nich. Dziś zatem z językiem polskim zmierza się siedemdziesięciu trzech uczniów z trzech klas: dwóch o profilu technik budownictwa oraz jednej o profilu drogowo-geodezyjnym.

„Budowlanka” przeprowadza maturę zaproponowaną przez wydawnictwa „Operon” i „Nowa Era”. W ubiegłym tygodniu, przy próbnej maturze z matematyki wykorzystano materiały z Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli.

-Do próbnej matury staramy się podchodzić tak jak do tej prawdziwej, a więc obowiązują te same zasady: punktualność przybycia, losowanie miejsc, sprawdzenie dowodu osobistego, pozostawienie plecaków i telefonów komórkowych w określonym miejscu sali. Wszystko po to, by podczas egzaminu maturalnego zasady te były już nawykiem – mówi Wiesława Krotoszyńska-Surma – kierownik szkolenia praktycznego w ZSB w Bydgoszczy.


Powiązane treści