Bydgoszcz
9C
Słonecznie
61% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSW
H 9 • L 9
8C
Pt
10C
Sob
15C
Nd
20C
Pon
22C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePróbował przekupić bydgoskich policjantów za odstąpienie od kontroli. „Wręczył im 4 banknoty o nominale 100 złotych każdy”
30.08.2020 | 13:30

Próbował przekupić bydgoskich policjantów za odstąpienie od kontroli. „Wręczył im 4 banknoty o nominale 100 złotych każdy”

Zatrzymany 63-latek usłyszał już prokuratorskie zarzuty.

Na zdjęciu: Kierowca mercedesa został przez policjantów zatrzymany do kontroli przy ul. Fordońskiej.

Fot. KWP Bydgoszcz

Nawet dziesięć lat więzienia – taka kara grozi 63-latkowi z woj. mazowieckiego, który próbował wręczyć funkcjonariuszowi 400 złotych za odstąpienie od czynności służbowych podczas kontroli, do której zatrzymano go na ul. Fordońskiej w Bydgoszczy. 

Do zdarzenia doszło w minioną środę (26 sierpnia) tuż po 15:00. – Wówczas patrol bydgoskiego ruchu drogowego na wysokości ul. Sochaczewskiej zauważył kierowcę pojazdu marki mercedes sprinter, którego kierowca nie posiadał zapiętych pasów bezpieczeństwa – mówi kom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Zobacz również:

Akcja kryminalnych na Nakielskiej. Wpadł pseudokibic z narkotykami

Kierującego mercedesem 63-latka zatrzymano do kontroli. Jak się okazało, mężczyzna nie posiadał przy sobie dokumentu tożsamości ani prawa jazdy, zaś szereg nieprawidłowości wyszedł podczas sprawdzenia stanu technicznego auta. – Pojazd miał niesprawny elektroniczny drogomierz, brak tabliczki informacyjnej z numerem rejestracyjnym na przedniej szybie, wyciek płynów eksploatacyjnych spod pojazdu, brak oświetlenia tylnej tablicy rejestracyjnej, przewody układu hamulcowego znajdujące się pod pokrywą silnika były prowizorycznie zaciśnięte obcęgami i plastikową opaską zaciskową, brak mocowania akumulatora – wylicza kom. Słomski. Jak się okazało w trakcie kontroli, mercedes miał dzień wcześniej… pozytywny wynik okresowego badania technicznego.

Policjanci postanowili zadzwonić do stacji kontroli pojazdów, która wydała pozytywny wynik badania. – Funkcjonariusz nie mógł uzyskać informacji, w jaki sposób pracownicy odczytali stan licznika, na żadne zadane pytanie przez policjanta pracownik stacji nie był w stanie odpowiedzieć – dodaje Przemysław Słomski. Kierowca miał mówić funkcjonariuszom, że sam uszkodził drogomierz, ale nie był w stanie wytłumaczyć tego, w jaki sposób.

Podczas czynności, 63-latek usłyszał od policjantów o zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego, a także o sporządzeniu dokumentacji z kontroli stanu technicznego pojazdu. Mężczyzna prosił, aby tego nie robić, bo właścicielem stacji jest jego syn i do niego też należy pojazd. – W rozmowie przyznał, że wiedział o niesprawnym aucie, lecz był na to przygotowany – słyszymy od policjantów, którzy relacjonują że kierowca mercedesa prosił o ukaranie go tylko mandatem.


CZYTAJ WIĘCEJ: „Policjant” wziął 40 tysięcy złotych od mieszkanki Szwederowa. „Obiecał, że za godzinę wróci”


Po chwili, mężczyzna z kieszeni spodni wyciągnął zwitek pieniędzy i wręczył do ręki policjanta. – Mężczyzna wręczył cztery banknoty o nominale 100 złotych każdy. Pieniądze zostały zabezpieczone – informuje kom. Przemysław Słomski. 63-latka z woj. mazowieckiego zatrzymano w związku z podejrzeniem przestępstwa tzw. czynnej korupcji. W Prokuraturze Rejonowej Bydgoszcz-Północ usłyszał zarzut próby udzielenia korzyści majątkowej osobie pełniącej funkcję publiczną w związku z pełnieniem tej funkcji, aby skłonić ją do naruszenia przepisów prawa, za co grozić może mu 10 lat za kratkami.

Ale to nie koniec problemów mężczyzny. – Funkcjonariusze skierują też wniosek o ukaranie do sądu za brak zapiętych pasów bezpieczeństwa, brak dokumentu prawa jazdy podczas kontroli i kierowania pojazdem o niewłaściwym stanie technicznym – podkreśla kom. Słomski i jak kończy – policjanci z pionu ruchu drogowego już skierowali pismo do organu nadzorującego stacje kontroli pojazdów o ujawnionych nieprawidłowościach.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jan
jan
8 miesięcy temu

Kto z dzisiejszych sześćdziesięciolatków chodzi o kierowców nie dawał milicjantom, obecnie policjantom czy strażnikom miejskim w łapę. Trochę ostatnio się uspokoiło bo każdy ma telefon i kamerkę i może nagrać. Boją się.

Jakub
Jakub
8 miesięcy temu

Chłopa zatrzymali za wręczenie łapówki a gówniarza wypuścili za dużą ilość narkotyków to jest śmieszne

Powiązane treści