Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Próbowali uciec bmw z miejsca kontroli na drodze krajowej. Ujawniono przy nich narkotyki i nóż [ZDJĘCIA]

Dodano: 15.07.2020 | 06:45

Na zdjęciu: Pogranicznicy zatrzymali kierowcę bmw, jak i pasażera pojazdu po krótkim pościgu.

Fot. Nadwiślański Oddział Straży Granicznej

Dwóch młodych mężczyzn wpadło w ręce strażników granicznych podczas akcji na odcinku drogi krajowej w Lipnie. U jednego z zatrzymanych zabezpieczono narkotyki, ale nie tylko.

Straż Graniczna informuje, że do zdarzenia doszło w środowe (8 lipca) popołudnie w rejonie Lipna na odcinku drogi krajowej 67. – Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 22 i 26 lat podróżujących białym bmw, których sposób jazdy i zachowania na drodze sugerował, że kierujący może być pod wpływem alkoholu lub środków odurzających – mówi rzecznik prasowa Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej Dagmara Bielec-Janas.

W momencie interwencji strażników, podejrzani podjęli próbę ucieczki. Doprowadzili przy tym do kolizji z samochodem służbowym Straży Granicznej, silnie uderzając w jego tył. – W wyniku zdarzenia samochód podejrzanych wylądował w rowie, ale na szczęście nikt z uczestników wypadku nie odniósł obrażeń – dodaje Bielec-Janas. Podczas przeszukania zatrzymanych okazało się, że u jednego z nich ujawniono cztery woreczki strunowe z podejrzanym białym proszkiem. Przeprowadzone badanie narkotesterem wykazało, że jest to kokaina o wadze 22,16 g. – Jej szacunkowa wartość była nie mniejsza niż 8,8 tys. zł – słyszymy od strażników granicznych.

Narkotyki to niejedyna rzecz, jaką zabezpieczono podczas akcji. – Funkcjonariusze zabezpieczyli nóż o znacznej długości ostrza oraz metalową pałkę teleskopową – wylicza rzecznik Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej. Jednocześnie funkcjonariusze wobec obu zatrzymanych mężczyzn musieli użyć środków przymusu bezpośredniego, co wynikało z okoliczności akcji, jak i samego zachowana zatrzymanej dwójki.

Funkcjonariusze podejrzewają, że zatrzymani byli w chwili ujęcia pod wpływem narkotyków. – Potwierdzi to dokładna ekspertyza i badania mężczyzn na na obecność narkotyków w organizmie – zastrzegają. 22- i 26-latka po zatrzymaniu przekazano funkcjonariuszom z komendy w Lipnie, którzy prowadzić będą w tej sprawie dalsze czynności.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments