Bydgoszcz
19C
Słonecznie
63% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSW
H 19 • L 18
13C
Sob
14C
Nd
16C
Pon
13C
Wt
11C
Sr
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnalePróbowali ukraść olej napędowy z lokomotywy. Zostali zatrzymani i usłyszeli już zarzuty
lokomotywa
02.01.2018 | 22:24

Próbowali ukraść olej napędowy z lokomotywy. Zostali zatrzymani i usłyszeli już zarzuty

W związku z kradzieżą zatrzymano dwóch mężczyzn

Na zdjęciu: Do kradzieży doszło w noc sylwestrową.

Fot. Archiwum

Do pięciu lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom, którzy w noc sylwestrową próbowali ukraść paliwo z lokomotywy, która stała na bocznicy kolejowej.

Świeccy policjanci na dworcu kolejowym w Terespolu Pomorskim na gorącym uczynku zatrzymali 41-letniego mężczyznę. Mieszkaniec powiatu tucholskiego został zatrzymany na gorącym uczynku, gdy próbował ukraść z lokomotywy benzynę. Mieszkaniec powiatu tucholskiego podczas przesłuchania przyznał się do próby kradzieży.

Obok 41-latka odnaleziono kanistry do paliwa, z których jeden był już napełniony olejem napędowym. Ten był przelewany do kanistrów za pomocą węża ogrodowego, który włożony został do otwartego zbiornika przy lokomotywie. Raptem kilka godzin później w ręce kryminalnych wpadł także 19-latek z powiatu świeckiego, który współuczestniczył w kradzieży.

Mężczyźni w nowy rok usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży oleju napędowego w ilości 2300 litrów. Grozi im do pięciu lat więzienia, o ich dalszym losie ma zdecydować sąd w Świeciu.


Powiązane treści