Bydgoszcz
2C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h ENE
H 2 • L 2
2C
Sob
2C
Nd
1C
Pon
-0C
Wt
5C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePróbowali włamać się do garażu na Bartodziejach. Obok przechodzili policjanci
20.10.2021 | 11:18

Próbowali włamać się do garażu na Bartodziejach. Obok przechodzili policjanci

Na zdjęciu: W nocy policjanci zatrzymali włamywaczy.

Fot. Szymon Fiałkowski

Dwóch mężczyzn próbowało włamać się do garaży przy ul. Morskiej. Na szczęście, w porę zostali zauważeni przez policjantów.

W nocy z poniedziałku na wtorek (18/19.09.2021) ok. godz. 3:20 policjanci patrolowali okolicę na Bartodziejach. Przy ul. Morskiej zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na ich widok zaczęli uciekać. – Po krótkim pościgu zostali zatrzymani. Zapytani o to, co robią w tym miejscu, nie potrafili tego racjonalnie wytłumaczyć, twierdząc, że po prostu przechodzili. Chwilę później policjanci ujawnili przy nich wkrętarkę, klucze nasadowe, latarkę, nasadki do wkrętarki, kłódkę ze śladami cięcia, a także pałkę teleskopową – mówi kom. Przemysław Słomski.

Na dachu pobliskiego garażu funkcjonariusze znaleźli należące do jednego z mężczyzn nożyce do cięcia drutu. Okazało się, że mężczyźni zamierzali się włamać do jednego z garaży, ale zdążyli jedynie przeciąć kłódkę. Próbując wejść do pomieszczenia, zostali spłoszeni przez nadjeżdżających policjantów.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, by jeszcze tego samego dnia usłyszeć zarzuty usiłowania włamania. Za tego typu czyn grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Jednak 30-latek musi się liczyć z wyższym wymiarem kary, gdyż dopuścił się czynu w warunkach recydywy. Wówczas sędzia może zastosować wobec niego karę podniesioną o połowę jej górnej granicy – wyjaśnia kom. Słomski.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści