Bydgoszcz
20C
Niebo częściowo zachmurzone
72% wilgotność
Wiatr: 2km/h WNW
H 21 • L 19
25C
Sr
25C
Czw
24C
Pt
24C
Sob
27C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPróbowali wyłudzić kredyt, teraz trafili za kratki. Na trzy miesiące
zatrzymanie 23-latka, policja_antyterroryści_KMP Toruń
25.03.2018 | 15:51

Próbowali wyłudzić kredyt, teraz trafili za kratki. Na trzy miesiące

Trójka mężczyzn została zatrzymana i trafiła do aresztu.

Na zdjęciu: W zatrzymaniu trzeciego podejrzanego uczestniczyli policyjni antyterroryści.

Fot. KMP Toruń

Funkcjonariusze toruńskiej policji zatrzymali trzech mężczyzn, którym postawili zarzuty rozboju, wymuszenia i pozbawienia wolności. Podejrzani próbowali od pokrzywdzonego wyłudzić wzięcie kredytu.

We wtorkowy wieczór, toruńscy policjanci otrzymali telefon od mężczyzny, który poprosił funkcjonariuszy o pilną pomoc i przyjazd w rejon skrzyżowania ul. Olsztyńska a Olimpijska. – Mężczyzna relacjonował nam, że udało mu się wymknąć mężczyznom, którzy go napadli, po czym chcieli zmusić do wzięcia kredytu bankowego oraz na zakup sprzętu RTV – mówi mł. asp. Wojciech Chrostowski z biura prasowego komendy miejskiej policji w Toruniu.

Jak ustalono poszkodowanym był mieszkaniec Dolnego Śląska, który przyjechał do Torunia w gościnę do swoich znajomych. Podczas pobytu na terenie miasta poznał wspomnianą trójkę mężczyzn, z którymi pojechał w okolice Starego Torunia. Tam jeden z podejrzanych uderzył go w twarz i ukradł z portfela pieniądze. Kilka chwil później zażądali od poszkodowanego, by ten na siebie wziął kredyt w banku i grozili mu, że go zabiją.

Pokrzywdzony, w obawie o swoje życie zgodził się pojechać z napastnikami do jednego z banków. Tam będąc pod ich stałą obserwacją, złożył wniosek o kredyt w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Ostatecznie nie doszło do wypłaty środków, gdyż dokumenty nie przeszły pozytywnej weryfikacji. W tej sytuacji sprawcy zażądali, aby ofiara wzięła kredyt na sprzęt RTV w jednym ze sklepów przy ul. Olsztyńskiej. Zawieźli tam pokrzywdzonego, który, udając, że wykonuje ich polecenia, wymknął się z marketu tylnymi drzwiami. Po czym uciekł w rejon hipermarketu przy ul. Gdańskiej, skąd zadzwonił na policję.

Kryminalni kilka godzin po całym zdarzeniu zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 22 i 24 lat, zaś dzień później, przy wsparciu jednostki antyterrorystów zatrzymany został trzeci podejrzany 23-latek. Wszyscy usłyszeli zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, wymuszenia rozbójniczego, zmuszania do określonego zachowania i pozbawienia wolności. Cała trójka została tymczasowo aresztowana na trzy miesiące, a za popełniony czyn grozi im nawet do dwunastu lat więzienia.


Powiązane treści