Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
80% wilgotność
Wiatr: 6km/h WNW
H 2 • L 0
2C
Czw
-0C
Pt
-0C
Sob
-0C
Nd
-1C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaProces byłego radnego miejskiego odroczony. Sąd czeka na wyniki badań
Rafał P., adw. Dawid Antonik, Krzysztof Wysocki_ Sąd Rejonowy Bydgoszcz_ SG
07.03.2019 | 10:40

Proces byłego radnego miejskiego odroczony. Sąd czeka na wyniki badań

Rozprawa odbyła się w czwartek w bydgoskim Sądzie Rejonowym.

Na zdjęciu: Rafał P. nie pojawił się na sali rozpraw podczas czwartkowego posiedzenia. Podobnie jak jego była żona Karolina Piasecka.

Fot. Stanisław Gazda / archiwum

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, nie zakończył się proces byłego radnego miejskiego Rafała P. Sąd musiał odroczyć termin kolejnej rozprawy.

W czwartek miała odbyć się jedna z ostatnich rozpraw w procesie Rafała P., któremu śledczy zarzucają znęcanie się nad żoną Karoliną Piasecką, zniszczenie jej laptopa i dokumentów. Były radny Prawa i Sprawiedliwości do winy się nie przyznaje i twierdzi, że to jego żona prowadziła podwójne życie, choć w sądzie jak dotąd nie złożył żadnych wyjaśnień.

Podczas dzisiejszego posiedzenia sądu, ani P., ani Karolina Piasecka nie pojawili się na sali rozpraw. Pojawił się za to jeden ze świadków, o przesłuchanie którego wnioskowali obrońcy oskarżonego. – Całą noc z Włoch jechałem, skróciłem pobyt na nartach, żeby dzisiaj przyjechać – mówił. Jak się okazało, przyjechał na darmo, gdyż do sądu nie wróciły akta sprawy, które zostały przekazane biegłym.

Zarówno Rafał P., jak i Karolina Piasecka zostali poddani szczegółowym badaniom. Kobietę poddano badaniu otolaryngologicznemu. – Na okoliczność i wiarygodność tego, co mówi – tłumaczy obrońca P. adw. Krzysztof Wysocki. Rafał P. przechodził badanie sądowo-psychiatryczne. – Czekamy na dość istotne dowody w postaci opinii, to będzie determinowało nasze dalsze wnioski dowodowe – podkreśla. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że akta sprawy, wraz z opiniami biegłych mają do sądu powrócić w ciągu kilku najbliższych dni.

Sąd odroczył posiedzenie w tej sprawie do 16 kwietnia.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści