Bydgoszcz
13C
Niebo głównie zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h SE
H 14 • L 12
17C
Wt
13C
Sr
15C
Czw
15C
Pt
15C
Sob
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleProces Tomasza G. Zeznawał świadek koronny
Sąd Okręgowy Bydgoszcz
27.02.2018 | 10:57

Proces Tomasza G. Zeznawał świadek koronny

Trwa proces w sprawie zastrzelenia byłego dyrektora oddziału PZU.

Na zdjęciu: Zeznania świadka koronnego przed bydgoskim sądem były niejawne.

Fot. Justyna Wróblewska/archiwum

Przez ponad dwie godziny, bydgoski Sąd Okręgowy przesłuchiwał Dariusza S. – jednego ze świadków koronnych w procesie byłego dealera samochodowego Tomasza G.

Podczas poniedziałkowej rozprawy, na ławie oskarżonych zasiedli Tomasz G. i Krzysztof B. Sąd wczoraj przesłuchał jednego świadka – Dariusza S., który ma w sprawie status świadka koronnego. Poniedziałkowe posiedzenie toczone było za zamkniętymi drzwiami. Charakter zeznań mężczyzny jest niejawny.

To trzeci proces w sprawie zabójstwa zimą 1999 roku Piotra Karpowicza – ówczesnego dyrektora likwidacji szkód bydgoskiego oddziału PZU. Oddano do niego dwa strzały z bliskiej odległości. Mężczyzny nie udało się uratować. Przypomnijmy: na ławie oskarżonych w sumie zasiada pięć osób. To Tomasz G. – były dealer samochodowy z podbydgoskiej Brzozy, Henryk L. ps. „Lewatywa”, Adam S. „Smoła”, Krzysztof B. i Tomasz Z. W pierwszym procesie, cała piątka została uniewinniona, ale w następnym G. został uznany za zleceniodawcę zabójstwa Karpowicza i skazany na 25 lat pozbawienia wolności. Takie same wyroki usłyszeli L. i S., zaś Krzysztofa B. skazano na 9, a Tomasza Z. na 12 lat więzienia. Obrońcy oskarżonych złożyli apelację od tych wyroków. Gdański Sąd Apelacyjny uznał wówczas, że sprawa była prowadzona źle i nakazał jej ponowne rozpatrzenie.

W marcu i kwietniu odbędzie się kolejnych pięć posiedzeń sądu w tej sprawie. Wyznaczono je na 16, 20 marca oraz 5, 6 i 9 kwietnia.


Powiązane treści