Bydgoszcz
0C
Niebo częściowo zachmurzone
78% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 0 • L -1
1C
Sob
0C
Nd
-2C
Pon
-2C
Wt
-1C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoProcesja różańcowa za Polskę. Odbędzie się ona także w Bydgoszczy
16.10.2021 | 22:22

Procesja różańcowa za Polskę. Odbędzie się ona także w Bydgoszczy

Na zdjęciu: Procesja różańcowa w Bydgoszczy rozpocznie się w niedzielę mszą świętą w katedrze.

Fot. Archiwum

W kilkudziesięciu miastach w Polsce jutro (17 października) przejdą procesje różańcowe. Tak będzie też w naszym regionie, gdzie odbędą się one w dwóch największych miastach województwa: Bydgoszczy i Toruniu.

– Podczas procesji będziemy pokutować i wynagradzać Najświętszemu Sercu Pan Jezusa i Niepokalanemu Sercu Matki Bożej za grzechy własne, za grzechy w naszych rodzinach i całym społeczeństwie polskim. Będziemy również prosić o Światło Ducha Świętego dla biorących udział w Synodzie Biskupów, ze szczególnym uwzględnieniem polskich duszpasterzy – informują organizatorzy.

Procesje odbędą się w kilkudziesięciu miastach w kraju. Na liście są także Toruń i Bydgoszcz. W grodzie Kopernika uroczystości rozpoczną się już o 8:00 mszą świętą, która sprawowana będzie w parafii pw. Matki Bożej Zwycięskiej przy ul. Podgórnej, a procesja wyruszy o 9:42.

W Bydgoszczy z kolei o 12:30 zaplanowano mszę św., która odbędzie się w katedrze, a następnie zaplanowano procesję. Ta rozpocznie się o 13:45, a jej uczestnicy przejdą ulicami Farną, Stary Rynek, Mostową, a finisz odbędzie się w amfiteatrze przy Mostowej.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof
Krzysztof
1 miesiąc temu

Średniowiecze.

Powiązane treści