Bydgoszcz
6C
Słonecznie
56% wilgotność
Wiatr: 2km/h NW
H 7 • L 4
6C
Pon
5C
Wt
6C
Sr
9C
Czw
13C
Pt
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleProdukowali nielegalną krajankę tytoniową. Czterej mężczyźni wpadli w regionie i narazili Skarb Państwa na duże straty [ZDJĘCIA]
Zlikwidowana krajalnia tytoniu - KPP Radziejów (2)
03.03.2019 | 14:05

Produkowali nielegalną krajankę tytoniową. Czterej mężczyźni wpadli w regionie i narazili Skarb Państwa na duże straty [ZDJĘCIA]

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty.

Na zdjęciu: Wśród zatrzymanych mężczyzn jest trzech obcokrajowców i Polak. Cała czwórka usłyszała już zarzuty.

Fot. KPP Radziejów

Radziejowscy policjanci zlikwidowali magazyn, w którym trwała produkcja krajanki tytoniowej. W sprawie zatrzymano czterech mężczyzn, w tym trzech obcokrajowców.

Do spektakularnej akcji radziejowskiej policji doszło pod koniec lutego. – Funkcjonariusze wydziału kryminalnego ustalili, że na terenie gminy Osięciny działa nielegalna krajalnia tytoniu – mówi st. asp. Marcin Krasucki z zespołu prasowego komendy powiatowej policji w Radziejowie.

Policjanci po wkroczeniu na miejsce zauważyli, że produkcja „lewej” krajanki trwała w najlepsze, a na terenie budynku, gdzie była ona wytwarzana zatrzymano czterech mężczyzn. – Byli tak zaskoczeni, że nie stawiali żadnego oporu – dodaje st. asp. Krasucki. Zatrzymani to 27-latek z województwa łódzkiego oraz trójka obcokrajowców w wieku 31, 34 i 42 lat.

Podczas czynności na miejscu, w magazynie zostały zabezpieczone blisko 14,3 kg krajanki tytoniowej, a zabezpieczono także maszyny do przetwarzania tytoniu w postaci suszarni, krajalnic i innych urządzeń, które mężczyźni wykorzystywali do nielegalnego procederu. To nie koniec. – Policjanci przeszukali również posesję, w której mieszkał 27-latek i znaleźli tam 190 kg nielegalnego tytoniu bez wymaganych znaków akcyzy – podkreśla rzecznik prasowy radziejowskich policjantów.

27-latek usłyszał zarzuty posiadania i wytwarzania wyrobów tytoniowych, a sąd ma zadecydować o tym, czy trafi on do tymczasowego aresztu. Dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju połączony z zatrzymaniem paszportu zastosowano za to wobec trójki obcokrajowców, którym prokuratura postawiła zarzut pomocnictwa w wytwarzaniu tytoniu. Całej czwórce grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

Śledczy oszacowali, że straty Skarbu Państwa z tytułu działalności mężczyzn mogły wynieść nawet ok. 12 milionów złotych.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści