Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Prof. Deptuła wyróżniony. Został konsultantem krajowym

Dodano: 26.05.2023 | 12:54

Na zdjęciu: Prof. Deptuła na co dzień jest kierownikiem sekcji antybiotykoterapii i kontroli zakażeń szpitalnych w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. Jurasza

Fot. archiwum

Prof. Aleksander Deptuła został powołany na stanowisko konsultanta krajowego w dziedzinie mikrobiologii lekarskiej. Jest on związany z Collegium Medicum i Szpitalem Uniwersyteckim nr 1.

Dr hab. n. med. Aleksander Deptuła, prof. Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, jest kierownikiem sekcji antybiotykoterapii i kontroli zakażeń szpitalnych w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. Jurasza w Bydgoszczy oraz p.o. kierownika Katedry Propedeutyki Medycyny i Profilaktyki Zakażeń UMK.

Od 2010 roku jest zaangażowany w prace Narodowego Programu Ochrony Antybiotyków, gdzie koordynuje badania nad szpitalnymi zakażeniami. Jest również współautorem rekomendacji z zakresu diagnostyki i terapii zakażeń. Pełnił również funkcję prezesa Stowarzyszenia Epidemiologii Szpitalnej. Teraz został powołany na krajowego konsultanta w dziedzinie mikrobiologii lekarskiej przez Ministra Zdrowia.

Jako krajowy konsultant, prof. Deptuła będzie inicjować polskie badania epidemiologiczne oraz oceniać metody i wyniki tych badań, prognozować potrzeby zdrowotne w swojej dziedzinie, doradzaj i realizować zadania wynikające z Narodowego Programu Zdrowia oraz innych programów zdrowotnych, opiniować wnioski o skierowanie pacjenta na leczenie lub badania diagnostyczne poza granicami Polski, a także opiniować i doradzać przy zadaniach realizowanych przez Centrum Kształcenia Podyplomowego, Centrum Egzaminów Medycznych Pielęgniarek i Położnych oraz Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego.

0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments