Bydgoszcz
12C
Niebo głównie zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 5km/h SW
H 13 • L 12
13C
Pt
11C
Sob
12C
Nd
12C
Pon
10C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONPorady i ciekawostkiProfesjonalne etykiety samoprzylepne na każdy rodzaj opakowania. Sprawdź zalety naklejek!
17.09.2021 | 08:00

Profesjonalne etykiety samoprzylepne na każdy rodzaj opakowania. Sprawdź zalety naklejek!

Na zdjęciu: Aby bezpiecznie przechowywać etykiety zanim naklei się je na dane wyroby, opłaca się kupić oznakowania wraz z folią transparentną.

Fot. nadesłane

Poszukując etykiet samoprzylepnych na dane produkty, można natknąć się na artykuły kiepskiej jakości, które nie zawierają w swoim składzie odpowiedniej ilości kleju lub są po prostu nieestetycznie wykonane. Promowanie wyrobów to jeden z najważniejszych elementów handlu, dlatego nie warto oszczędzać na takich akcesoriach jak oznakowania. Finalny efekt występujący na nalepce jest bardzo istotny, ponieważ to dzięki niemu przyciągniesz sporą liczbę klientów do swojego przedsiębiorstwa. Pozostań w naszym poradniku i dowiedz się więcej na temat zalet i cech etykiet samoprzylepnych!

Jakie etykiety sprawdzą się najlepiej na Twoich produktach? Przeglądamy rodzaje oznakowań

Etykiety samoprzylepne różnią się od siebie pod wieloma względami. Na rynku dostępne są produkty wykonane z odmiennych materiałów. Naklejki mogą być zrobione z papieru lub tworzyw sztucznych. Głównym elementem nalepek jest klej, który umożliwia przyklejenie jej do wybranego podłoża. Wśród powłok wierzchnich etykiet wyróżniamy:

  • matowe
  • połyskowe
  • półpołyskowe
  • z wielokolorowym lakierem, utwierdzone UV
  • termiczne

Aby bezpiecznie przechowywać etykiety zanim naklei się je na dane wyroby, opłaca się kupić oznakowania wraz z folią transparentną. Takie włókno skutecznie ochroni nalepki przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi. Odporne na środowisko zarówno zasadowe, jak i kwasowe są w szczególności naklejki z tworzyw sztucznych. Ich dodatkową zaletą jest odporność na: chemikalia, wilgotność, rozwój grzybów oraz rozpuszczalniki.

Poznaj kwestie techniczne dotyczące projektowania etykiety własnego przedsiębiorstwa

Parametry etykiet samoprzylepnych mogą być naprawdę różnorodne. Na całość oznakowania składają się: wymiary i spady drukarskie, obszary drukowania, format pliku, a także jakość grafiki. Pamiętaj, że klasyczny wzór umożliwi szybki druk naklejki. Dodatkowo, dostosowanie się do wymogów danej drukarni, ułatwi pracę specjalistom. Jednakże, niektóre projekty są bardzo wymagające i trzeba włożyć w nie o wiele więcej wysiłku. Zależy to na przykład od rozmiaru wyrobu, na który ma zostać przyklejona etykieta. Dlatego też, sam możesz zadecydować o  wymiarze komponentu, regulując go, co do milimetra. Spersonalizowane produkty oferuje drukarnia Grafpress: https://etykieta.info.pl/etykiety-samoprzylepne/, która od lat dominuje na rynku w tej dziedzinie. Eksperci dopasują nalepkę do kształtu m.in.

  • artykułów spożywczych
  • butelek
  • wielkogabarytowych konstrukcji

Postaw na kompleksową reklamę swoich produktów. Zacznij od podstaw, inwestując w etykiety samoprzylepne!


Podobne wpisy

Powiązane treści