Bydgoszcz
3C
Niebo częściowo zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h W
H 4 • L 2
13C
Nd
14C
Pon
10C
Wt
11C
Sr
8C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeProgram odnowy fordońskich ulic
16.12.2015 | 18:24

Program odnowy fordońskich ulic

Powstała już wstępna lista ulic, które mają zostać wyremontowane w 2016 roku.

Na zdjęciu: Takie dziury znikną przynajmniej na niektórych drogach.

Fot. archiwum

Piłsudskiego, Swobodna, Kaliskiego, Brzechwy, Skarżyńskiego, Korfantego i Andersa – te fordońskie ulice zostaną odnowione. W których miejscach?

Największe zmiany zostaną wprowadzone na ulicy Piłsudskiego. Pojawi się nie tylko inny rodzaj nawierzchni (asfaltobeton zastąpi betonową kostkę), ale także wymieniona zostanie podbudowa drogi. Wyremontowane zostaną również zatoki autobusowe i chodnik. Modernizacji ulegnie odcinek ul. Swobodnej: od Piłsudskiego do gen. T. „Bora” Komorowskiego.

Prace przeprowadzone będą też na ul. Kaliskiego, gdzie zmienią się zatoki i przyległe chodniki. Zatoki autobusowe, jak i parkingowe wyremontowane zostaną na ulicy Brzechwy i Skarżyńskiego.

Dokończone zostaną remonty fragmentów ulic Andersa od Kleeberga do wiaduktu i od Carrefoura do Kasztelańskiej. Nowa nawierzchnia pojawi się reż na ul. Korfantego od Preisa do Twardzickiego.

Prezydent Bydgoszczy zwraca szczególną uwagę na dojazd do osiedla Eskulapa. W tym rejonie mają powstać nowe połączenia drogowe. Komunikacja ma ulec poprawie poprzez modernizację ulicy Matki Teresy z Kalkuty, a dokładniej – fragmentu od Romanowskiego do Pod Skarpą. Ponadto mają zostać wybudowane odcinki ulic Trybowskiego i Jasinieckiej.

Oprócz dróg w Fordonie, odnowiona ma być także ulica Saperów i Nasypowa.

Prace mają jak najmniej utrudniać przejazdy kierowcom. Wszystkie roboty zostaną podzielone na pakiety, a najbardziej uciążliwe zajęcia będą wykonywane w godzinach wieczornych i nocnych. Technologia prowadzenia prac została wybrana na podstawie wyników badań przeprowadzonych w tym roku. Dotyczyły one wytrzymałości podbudowy i pozwoliły zadecydować ile trzeba zmienić w danym miejscu.

Nie wiadomo, czy wszystkie z wymienionych ulic zostaną wyremontowane. Ostateczny zakres remontów uzależniony jest m.in. od wykonania wszystkich niezbędnych prac przez innych zarządców sieci. W budżecie na 2016 rok zaplanowana 6,3 mln zł na remonty dróg, a na budowę ulicy Matki Teresy z Kalkuty już zarezerwowano 8 mln zł.

 


Podobne wpisy

Powiązane treści