Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Program regionalny na lata 2021-2027. Kujawsko-pomorskie otrzyma dofinansowanie

Dodano: 23.12.2022 | 15:50

Na zdjęciu: Kujawsko-pomorskie otrzyma fundusze europejskie.

Fot. Urząd Marszałkowski

Komisja Europejska zaakceptowała fundusze dla Kujaw i Pomorza. Głównym akcentem programu są inwestycje na rzecz ochrony klimatu.

Zostały zaakceptowane Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027. Wartość programu wynosi 1 836 mln euro. Skupia się on przede wszystkim na inwestycjach wpisujących się w Europejski Zielony Ład. Dotyczą one energetyki opartej na odnawialnych źródłach, transportu niskoemisyjnego i działań na rzecz adaptacji do zmian klimatu.

Nowością jest mechanizm, który będzie polegał na przekazaniu znacznej części funduszy firmom i gminom, które inwestują w rozwiązania oparte na odnawialnych źródłach energii. Część dofinansowania otrzymają również lokalne społeczności i organizacje.

To jest wielki dzień dla naszego województwa. Te prawie 10 miliardów złotych to tysiące ważnych projektów dla mieszkańców naszego regionu – począwszy od ochrony środowiska i działań na rzecz zatrzymania zmian klimatycznych, poprzez wzmocnienie potencjału badań i innowacji oraz budowanie konkurencyjności naszej gospodarki, po budowę obwodnic i regionalny transport ekologiczny – mówi marszałek województwa Piotr Całbecki.

0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adi
Adi
1 rok temu

Ile z tego pójdzie na kolej? Dokładnie remonty regionalnych tras kolejowych np do Ciechocinka, Rypina, Żnina, Wiecborka, Kcyni, Koronowa, Kruszwicy czy Szubina?