[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wsparcie dla rodzin w Bydgoszczy. Rozpoczyna się nabór

Dodano: 25.05.2022 | 13:39

Na zdjęciu: Szczegóły nowej edycji programu "Za życiem" przedstawiono podczas konferencji prasowej.

Fot. Szymon Fiałkowski

Rozpoczyna się nabór do kolejnej odsłony programu „Za życiem”. Dzięki niemu dzieci niepełnosprawne oraz zagrożone niepełnosprawnością będą mogły korzystać z róznego rodzaju zajęć terapeutycznych.

Program oferuje usługi fizjoterapeutów, psychologów, pedagogów, terapeutów integracji sensorycznej oraz innych specjalistów w zależności od zapotrzebowania. Zajęcia terapeutyczne są organizowane jak najbliżej miejsca zamieszkania.

II edycja Programu Kompleksowego Wsparcia dla rodzin „Za życiem” jest skierowana do dzieci z niepełnosprawnościami oraz do tych zagrożonych niepełnosprawnością. Nie muszą one posiadać orzeczenia o niepełnosprawności, o potrzebie kształcenia specjalnego czy opinii o potrzebie wczesnego wspomagania. Pierwszeństwo przyjęcia do programu mają dzieci do 3 roku życia.

W ramach przedsięwzięcia rocznie do wykorzystania jest 15 tys. godzin dla wszystkich dzieci. Koordynatorem projektu jest Poradnia Psychologiczno-Terapeutyczna nr 1 w Bydgoszczy.

– Pierwsza edycja, którą poradnia zorganizowała za kwotę ponad 2,5 mln zł, była wysoko oceniana jako wzorowo zorganizowany program – mówi Iwona Waszkiewicz, zastępca Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

Program „Za życiem” w Bydgoszczy. Kto może złożyć wniosek?

Dzieci starające się o uczestnictwo w programie muszą być mieszkańcami Bydgoszczy lub uczęszczać do żłobka czy też przedszkola na terenie miasta. Zakwalifikowane dziecko może uczestniczyć w programie do czasu rozpoczęcia nauki w szkole. Natomiast jeśli otrzyma decyzję o odroczeniu, to nadal będzie mogło korzystać z działań terapeutycznych organizowanych przez program.

Nabór trwa od 1 czerwca do 30 czerwca 2022 roku. Szczegóły będą dostępne pod adresem https://ppp1.edu.bydgoszcz.pl/za-zyciem-2022-2026-m1,350.html oraz na stronie internetowej bydgoszcz.pl. Znajdą się tam również informacje o wszystkich potrzebnych dokumentach, jakie osoby zainteresowane muszą złożyć razem z wnioskiem i dokumentacją medyczną dziecka.

Na lata 2022-2026 program „Za życiem” ma do dyspozycji 8 mln zł. Liczba miejsc jest ograniczona.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments