Bydgoszcz
26C
Słonecznie
39% wilgotność
Wiatr: 7km/h WNW
H 28 • L 24
19C
Pon
16C
Wt
26C
Sr
25C
Czw
28C
Pt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPorady i ciekawostkiProjekt gotowy z indywidualnym zakończeniem. Wybuduj dom według Twoich potrzeb i na Twoją kieszeń
Ka69
16.04.2019 | 13:09

Projekt gotowy z indywidualnym zakończeniem. Wybuduj dom według Twoich potrzeb i na Twoją kieszeń

Na zdjęciu: Projekt KA69 to jedna z wielu opcji oferowanych przez pracownię ProjektyKa.

Fot. Autorska Pracownia Projektowa ProjektyKa

Dom marzeń zaprojektowany według indywidualnych potrzeb i do tego w dobrej cenie – brzmi abstrakcyjnie? Spełnianiem takich pragnień zajmuje się Autorska Pracownia Projektowa ProjektyKa, jedyny w regionie producent projektów gotowych.

ProjektyKa to kilkunastoosobowa firma tworzona przez architektów, konstruktorów oraz specjalistów z branż związanych z budownictwem. Ich wspólnym celem jest pomóc osobom pragnącym wybudować swoje lokum i przeprowadzić je przez wszystkie związane z tym etapy – od stworzenia projektu po zakończenie budowy. Ich działaniom przyświeca hasło: „Robimy dla Klienta” i nie chodzi tu tylko o spełnianie najskrytszych zachcianek, co do wyglądu budynku, ale również o wygodę oraz komfort psychiczny i finansowy. Jak to robią?

Odpowiedź jest prosta: Projekty gotowe

Skąd pomysł na taką działalność? – Podczas pracy przy adaptacjach projektów innych pracowni przekonaliśmy się, że ludzie nanoszą tak dużo poprawek w tych projektach gotowych, że potem te projekty w ogóle nie przypominają pierwowzorów. Postanowiliśmy więc wyjść z ofertą dla klienta, dla którego projekt indywidualny jest za drogi i zaproponować mu usługę stworzenia takiego projektu, jaki chce, z klauzulą, że trafi on do naszego katalogu projektów gotowych – wyjaśnia właścicielka pracowni Joanna Ratajczak. Są one konkurencyjną cenowo alternatywą dla projektów indywidualnych. Co więcej, przy projektach gotowych jeszcze przed omawianiem swojej wizji z projektantem można zobaczyć przykładowe rozwiązania, a nie tylko posiłkować się swoją własną wyobraźnią.

Tworzone przez pracownie projekty okazują się na tyle funkcjonalne, że podobają się kolejnym klientom, którzy decydują się skorzystać ze sprawdzonego rozwiązania i dopasować je do swoich potrzeb. Przykładem jest projekt KA23, który powstał trzy lata temu na zamówienie klientki z okolic Bydgoszczy. Stał się hitem pracowni, który jest aktualnie dostępny w kilku wersjach.

Ka23

Każdy z projektów gotowych opracowany jest zgodnie z przepisami prawa budowlanego oraz przepisami techniczno-budowlanymi. Początek współpracy z klientem zawsze rozpoczyna się od sprawdzenia kwestii formalnych dotyczących działki, na której ma zostać wybudowany dom, aby rzeczywiście mógł on się tam pojawić, a nie pozostać tylko projektem na papierze. Analizowane są miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego lub decyzja o warunkach zabudowy, a przede wszystkim wynikające z niej ramy brzegowe. Następnie przechodzi się do ustalenia kwestii wizualnych i praktycznych.

Jakie domy są najczęściej wybierane? – Obecnie największe zainteresowanie wzbudzają szkieletówki, czyli domy drewniane. Coraz więcej osób chce szybko wybudować dom i od razu w nim zamieszkać, więc decyduje się na takie rozwiązanie – odpowiada Ratajczak. Czas realizacji takiego projektu zajmuje łącznie około 3-4 miesięcy, czyli prawie 3 razy krócej niż budowa betonowej bryły. Dodatkowym atutem są lepsze parametry energetyczne.

Wśród projektów gotowych Autorskiej Pracowni Projektowej ProjektyKa, które można znaleźć na stronie internetowej www.projektyka.pl, znaczną część stanowią domy parterowe z senioratkami, czyli dodatkowymi pokojami przygotowywanymi z myślą o późniejszym zamieszkaniu w nich osób starszych.

Więcej informacji o działalności pracowni oraz przygotowane przez nich projekty można zobaczyć na stronie na Facebooku: ProjektyKa – Projekty domów.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Podobne wpisy

Powiązane treści