Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Projekt rozbudowy drogi Niemcz-Żołędowo. Można zgłaszać uwagi

Dodano: 17.07.2023 | 12:51

Na zdjęciu: Zadanie to zostało podzielone na pięć etapów

Fot. IN

Droga powiatowa z Niemcza do Żołędowa ma przejść kompleksowy remont. Obecnie trwają prace nad projektem.

Zadanie to zostało podzielone na pięć etapów. Etap 1: od skrzyżowania z ulicą Jeździecką do skrzyżowania z aleją Mickiewicza (750 m), etap 2: od Mickiewicza do Słowackiego – bez przebudowy ronda (650 m), etap 3: od Słowackiego do skrzyżowania z Kolonijną i Kopernika (900 m), etap 4: od Kolonijnej do skrzyżowania z Koronowską w Żołędowie (2,1 km), etap 5: budowa ronda na skrzyżowaniu Bydgoskiej i Koronowskiej (DW 244).

Będą nowe ronda

Kluczową zmianą będzie rondo przy skrzyżowaniu ul. Bydgoskiej i Koronowskiej (wjazd w drogę wojewódzką nr 244). Przy rondzie zostanie wybudowana ścieżka pieszo-rowerowa, a także zatoka autobusowa. Na całej trasie powstaną przejścia dla pieszych w tym wyniesione skrzyżowania. Ronda pojawią się też przy skrzyżowaniu z Al. Adama Mickiewicza (przy szkole podstawowej), przy skrzyżowaniu z ul. Kolonijną, przy skrzyżowaniu z ul. Letnią i przy skrzyżowaniu z ul. Kusocińskiego. Rondo Zimowa-Jagodowa zostanie zaprojektowane według osobnej dokumentacji. W niektórych miejscach wybudowane zostaną wysepki. Będzie też ścieżka pieszo-rowerowa, nowe zatoki autobusowe, doświetlenia przejść dla pieszych.

Można zgłaszać uwagi

Wykonawcą projektu jest firma Wanit Krzysztof Wiecki, Adam Sawicki Projektowanie Dróg z siedzibą w Przodkowie (woj. pomorskie). Na stronie internetowej Zarządu Dróg Powiatowych w Bydgoszczy został zamieszczony projekt rozbudowy. Ewentualne uwagi można zgłaszać na adres: zdp@powiat.bydgoski.pl.

Co ze ścieżką rowerową?

Ostatnio swoje spostrzeżenia do projektu wniósł radny Andrzej Wiekierak. Zwrócił on uwagę, że należy odseparować ścieżkę rowerową od jezdni. – Na większości wskazanego odcinka, w aktualnej wersji projektu droga dla rowerów jest odsunięta od jezdni – wyjaśnia Wojciech Sypniewski. – Przysunięty do jezdni na niektórych odcinkach jest chodnik. Są to miejsca skrzyżowań dróg, gdzie taka lokalizacja jest wskazana. Wniosek o odseparowanie ścieżki przekazano do Starostwa Powiatowego, które jest inwestorem tego zadania – dodaje wójt.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof
Krzysztof
10 miesięcy temu

Bardzo przydałby się link do projektu

Mirek
Mirek
8 miesięcy temu

Zebranie w tej sprawie już się odbyło. Miały być konsultacje, a wyszła wielka farsa. Na wnioski mieszkańców, szczególnie dotyczące I-etapu, projektant odpowiedział, że nic nie będzie zmieniał, bo ma wszystko zatwierdzone przez ZDP. Więc jakie to konsultacje? Zarząd Powiatu nie ma środków na budowę niezbędnych dróg dla mieszkańców Powiatu, a tu chce zrobić „bizancjum”, wydając kupę kasy na wywłaszczenia, przeniesienia przyłączy gazowych i liczników gazu, odszkodowania za ogrodzenia i nasadzenia zielone. A przecież ta część Bydgoskiej jest drogą lokalną. Cały ruch przelotowy odbywa się nomen omen (drogą gminną) ul. Słowackiego. Gdzie tu sens, gdzie logika. Chyba, że chodzi o wzburzenie… Czytaj więcej »