Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie zatrucia chlorem. „Nie było zagrożenia dla zdrowia i życia”

Dodano: 02.01.2018 | 09:48

Śledztwo w tej sprawie było prowadzone przez bydgoską prokuraturę.

Na zdjęciu: Dzieci zatruły się chlorem na bydgoskim basenie pod koniec października 2017 r.

Fot. Wolny dostęp

Śledczy z prokuratury Bydgoszcz-Północ jeszcze przed końcem 2017 roku umorzyli śledztwo w sprawie zatrucia na terenie basenu „Bajkolandia” w Fordonie.

Do tego zdarzenia doszło pod koniec października ubiegłego roku. Grupa dzieci, która przebywała na basenie „Bajkolandia” przy ul. Igrzyskowej 92 (bydgoski Fordon) zatruła się chlorem. Dziesięcioro dzieci musiało zostać przewiezionych do szpitala im. dr Jurasza na szczegółowe badania, a z całego obiektu wówczas ewakuowano 92 osoby.

Jeszcze pod koniec 2017 roku, bydgoscy śledczy podjęli decyzję o umorzeniu postępowania. – Śledztwo zostało umorzone z powodu braku znamion czynu zabronionego – poinformował prokurator Adam Lis z prokuratury Bydgoszcz-Północ, która prowadziła dochodzenie.

Śledczy uzyskali również dane z wyników próbek wody pobranych przez strażaków i Państwową Inspekcję Sanitarną. – Z badań i wyników wynikało, że nie było zagrożenia dla zdrowia i życia osób tam przebywających, po krótkim okresie czasu wszystkie wskaźniki były już właściwe – dodał prok. Lis. – Dzieci doznały podrażnienia błon śluzowych, a ten uraz ustąpił po kilku godzinach – zaznaczył śledczy.

Jak podkreślił prokurator, w toku prowadzonego postępowania przesłuchano wszystkie osoby, które w tym dniu przebywały na terenie basenu: dzieci i osoby dorosłe, a także rodziców. Jak się dowiedzieliśmy, na basenie zalegała substancja chloru po pracach wykończeniowych obiektu.

Obiekt na bydgoskim Fordonie jest już otwarty dla dzieci.

Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie zatrucia chlorem. "Nie było zagrożenia dla zdrowia i życia"