Bydgoszcz
-0C
Lekkie opady śniegu
100% wilgotność
Wiatr: 4km/h WSW
H 1 • L -1
-0C
Wt
1C
Sr
-0C
Czw
-1C
Pt
-1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPromują idee WOŚP i Bydgoszcz. ROAN i Iwona Waszkiewicz jadą do Chin
ROAN i WOŚP_SG (2)
29.12.2017 | 11:59

Promują idee WOŚP i Bydgoszcz. ROAN i Iwona Waszkiewicz jadą do Chin

Na zdjęciu: Zespół ROAN i Iwona Waszkiewicz - oto bydgoscy "ambasadorzy" w Chinach.

Fot. Stanisław Gazda

Bydgoszcz od lat niezmiennie mocno włącza się w Orkiestrowe granie. Tak będzie podczas kolejnej edycji WOŚP. Orkiestrowy i bydgoski akcent pojawi się nawet w Chinach – za sprawą zespołu rockowego ROAN oraz wizyty wiceprezydent Bydgoszczy Iwony Waszkiewicz w Ningbo.

Członkowie zespołu ROAN: Zbigniew Man i Andrzej Man, uczestnicy dzisiejszej konferencji prasowej w bydgoskim ratuszu ubiegłorocznymi koncertami w Szanghaju rozkochali Chińczyków zarówno w swoim graniu, jak też graniu dla WOŚP, a przy okazji zintegrowali Polaków mieszkających w Chinach.

Muzyczna promocja WOŚP w Kraju Środka była tak udana, że w tym roku soleccy muzycy ponownie zaproszeni zostali nie tylko do Szanghaju, ale również zagrają w Pekinie i Ningbo – partnerskim mieście Bydgoszczy, we wschodnich Chinach, w prowincji Zhejiang.

Od prezydenta Bydgoszczy w zeszłym roku otrzymaliśmy koszulki, teraz  flagę z logo Bydgoszczy, do Chin wybiera się z nami sam dyrygent WOŚP Jurek Owsiak, tak więc będzie to naprawdę mocny polski, bydgoski i orkiestrowy desant na Chiny – powiedzieli nam bydgoscy, muzyczni „ambasadorzy” z zespołu ROAN, którzy do Chin jadą również z myślą przecierania szlaków dla chińskich zespołów rockowych, które mogłyby wystąpić na Woodstock.

ROAN połączy rozpoczynającą się 6 stycznia trasę koncertową po Chinach z akcjami charytatywnymi takimi jak licytacje wyjątkowych przedmiotów, spotkania z chińską Polonią i jarmark polskich specjałów.

Pierwszy koncert odbędzie się w Pekinie, w popularnym klubie muzycznym Temple Bar (początek o godz. 18:00, adres: 206 Gulou E St, Dongcheng Qu, Beijing Shi, China, 100007 Muzycy planują m.in. licytację przedmiotów, takich jak koszulki brazylijskich piłkarzy grających w chińskiej lidze, oraz oryginalnej gitary z logo Hard Rock Café.

Dzień później odbędzie się koncert w Szanghaju, w klubie muzycznym Hard Rock Café (początek o godz. 18:00, No.249 North Maoming Road, Jing An District, Shanghai, China). Muzycy planują też odwiedziny w polskiej szkole, spotkania z fanami i Polonią. Wydarzenia mają na celu przybliżenie chińskiej publiczności polskiej kultury, kuchni i tradycji – której ważną częścią jest też doroczna zbiórka na rzecz WOŚP.

Ostatni koncert na styczniowej trasie koncertowej odbędzie się w Ningbo, mieście partnerskim Bydgoszczy. 9 stycznia zespół ROAN zagra na auli Uniwersytetu Technologicznego (początek o godz. 18:00).

A po koncertach w Ningbo przewidziane są spotkania bydgoskiej delegacji służące pogłębianiu współpracy w obszarze edukacji i szkolnictwa wyższego.

Iwona Waszkiewicz: – Moja wizyta będzie pokłosiem podpisania w październiku Bydgoszczy dziesięciu porozumień: dwóch z wyższymi uczelniami w Ningbo i ośmiu z tamtejszymi szkołami ponadgimnazjalnymi. Bydgoskie oraz reprezentujące Ningbo uczelnie i szkoły zostały tak dobrane, by łączyły je wspólne idee i zbieżność profili kształcenia. Mam nadzieję, że po mojej wizycie ta współpraca się jeszcze bardziej zacieśni. To nie będzie jedynie zdalna wymiana doświadczeń, dzielenie się projektami edukacyjnymi. Za całkiem realną uważamy możliwość wymiany bezpośrednich wizyt studentów, uczniów i kadry nauczycielskiej.


Powiązane treści