Bydgoszcz
12C
Opady
94% wilgotność
Wiatr: 3km/h SW
H 12 • L 12
16C
Sr
15C
Czw
15C
Pt
16C
Sob
15C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIProNatura przyjmie na praktyki uczniów Zespołu Szkół Chemicznych
26.03.2017 | 16:43

ProNatura przyjmie na praktyki uczniów Zespołu Szkół Chemicznych

Technik analityk i technik ochrony środowiska – z myślą o przyszłych absolwentach tych kierunków podpisane zostało porozumienie o współpracy.

Na zdjęciu: Porozumienie podpisane.

Fot. Materiały prasowe.

Dzięki tej inicjatywie pierwsi uczniowie Zespołu Szkół Chemicznych będą mieli możliwość odbycia praktyk zawodowych w ProNaturze już w kwietniu tego roku.

Cieszymy się z tego partnerstwa, nasi uczniowie będą mogli zapoznać się nie tylko z technologią, ale i z linią wykorzystania odpadów oraz działaniem kompostowni. Dużym udogodnieniem będzie możliwość wykorzystania laboratorium na terenie Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych. (…) Ochrony środowiska nie da się nauczyć „tylko z książką”, stąd ta współpraca jest dla nas bardzo ważna – mówiła Lucyna Brodziak, dyrektor Zespołu Szkół Chemicznych w Bydgoszczy. O realizacji porozumienia i perspektywach dalszych działań mówił Krzysztof Piasecki, kierownik kształcenia zawodowego w tej placówce.

Umowa została oficjalnie podpisana w siedzibie Spółki ProNatura na terenie bydgoskiej ekoelektrociepłowni. Podczas spotkania, prezes zarządu Konrad Mikołajski oraz wiceprezes Dariusz Gręzicki podkreślali znaczenie tej inicjatywy dla rozwoju Spółki i możliwości zatrudniania wykwalifikowanych specjalistów w przyszłości.


Powiązane treści