Bydgoszcz
3C
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSW
H 3 • L 3
9C
Pt
8C
Sob
8C
Nd
6C
Pon
10C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBlogiPropozycja dla Myślęcinka
22.07.2016 | 15:21

Propozycja dla Myślęcinka

Połączenie świata wirtualnego i realnego jest coraz bardziej lubiane co pokazuje najnowszy przykład gry Pokemon GO lub istniejące parki Angry Birds.

Na zdjęciu: Jeden z istniejących parków Angry Birds.

Fot. www.spiderweb.pl

Martwi mnie sytuacja w Myślęcinku, co chwilę słyszy się o podpaleniach i pożarach.

W ten sposób niedawno straciliśmy skatepark, wcześniej spalono popularną restaurację „Przy kominku” czy nieodżałowaną kolejkę wąskotorową. Ponadto złomiarze na terenie Myślęcinka bezkarnie wykopują kilometry kabla.

Jedyne nowe inwestycje w parku, które mają zwiększyć atrakcyjność są nieudolnie kopiowane z innych miast, jak choćby drogo zakupiony złom, szumnie nazywany kolejką górską czy tzw. odwrócony domek, jakim od dawna dysponują inne miasta. Wyraźnie nie wykorzystujemy potencjału największego w kraju parku miejskiego.

Dlatego proponuję atrakcję, której nie ma nigdzie w Polsce.

Z pewnością będzie cieszyć się popularnością młodszych. Nie trzeba również jej promować, gdyż większość z nas już ją zna i lubi gdyż ma po prostu w swoim smartfonie.

Proponuję utworzenie w Myślęcinku, parku zręcznościowego opartego na popularnej grze Angry Birds. Parki takie istnieją już w kilku państwach i cieszą się wielką popularnością.

Jestem pewien, że byłaby to atrakcja na skalę ogólnopolską. Oczywiście trzeba wykupić licencję na utworzenie oryginalnego parku. Jednak czy taki park zorganizowałoby miasto, spółka Myślęcinek czy prywatna firma jest sprawą drugorzędną.

Najważniejsze jest to, że bylibyśmy pierwsi w kraju, a turyści przyjeżdżali by do Bydgoszczy z całej Polski, a może i spoza granic.

O tym jak oryginalna inwestycja przyciąga osoby z odległych stron świadczy przykład popularnego aquaparku Tropical Islands. Mieści się on pod Berlinem, a jest licznie odwiedzany także przez Polaków którzy jadą kilkaset kilometrów, aby skorzystać z rozrywki.

Mam nadzieję, że osoby decyzyjne rozpatrzą tę propozycję która przyniosła by zarówno wiele korzyści dla miasta a co najważniejsze była by wielką frajdą dla wszystkich odwiedzających Myślęcinek i nasze miasto.

Redakcja

Panel dyskusyjny


Powiązane treści