Bydgoszcz
12C
Niebo głównie zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 3km/h SW
H 12 • L 11
13C
Pt
11C
Sob
11C
Nd
14C
Pon
10C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPropozycje Diecezjalnego Ośrodka Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria”
20.02.2016 | 09:45

Propozycje Diecezjalnego Ośrodka Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria”

ŚDM, rekolekcje i film...

Na zdjęciu: plakat

Fot. materiały organizatora

Sporo się będzie działo w najbliższych dniach. Sprawdźcie, która z propozycji mogłaby Was zainteresować?

Klękajcie narody

Klub Akademicki Światowych Dni Młodzieży zaprasza na kolejne spotkanie tym razem pt. „Klękajcie narody”, które odbędzie się 21 lutego, zaraz po akademickiej 20-stce, czyli Mszy św. (wykonamy hymn Błogosławieni Miłosierni) w intencjach ŚDM. Zaczniemy tradycyjnymi niemieckimi przysmakami, a potem przeniesiemy się do Kolonii 2005 roku, gdzie spotkanie młodych odbywało się z dwoma papieżami. A dlaczego właśnie tak? Przyjdźcie, a na pewno się dowiecie!

21 lutego 2016 r. (niedziela) godz. 20:00 – Msza święta, DA Martyria, ul. Bołtucia 5, MBKM

Wielkopostne rekolekcje

Czy masz czas na naukę, pracę i odpoczynek? Czy masz czas dla przyjaciół? Czy potrafisz gospodarować swoim czasem? Ile czasu ucieka Ci między palcami tak, że nawet nie wiesz kiedy? A może odkładasz wszystko na później?

To właśnie teraz jest ten czas, czas Wielkiego Postu, aby zatrzymać się na chwilę i zastanowić się nad swoim życiem. Zapraszamy na tegoroczne akademickie rekolekcje wielkopostne pod tytułem „NIE TRAĆ CZASU, ZACZNIJ ŻYĆ!” Poprowadzi je dla nas ks. Remigiusz Szauer, Diecezjalny Duszpasterz Akademicki Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.

Kiedy: 21–24 lutego (niedziela, poniedziałek, wtorek, środa.) Godzina: 20:00. Miejsce: kaplica MBKM, ul. Bołtucia 5

Kurs przedmałżeński

W wirze gorących przygotowań do WIELKIEGO DNIA ŚLUBU zapraszamy na wyjątkowy czas popatrzenia na to, co łączy zakochanych, odkrywania tajemnicy przetrwania razem, stawiania solidnych małżeńskich fundamentów.

„Co i jak zanim powiesz… TAK!” to cykl spotkań dla narzeczonych prowadzony w Bydgoszczy przez małżeństwa ze Wspólnoty Martyria. Zapraszamy wszystkie pary, które chcą przygotować się do przyjęcia Sakramentu Małżeństwa.

Terminy najbliższej edycji: 6 spotkań czwartkowych (pierwsze 18 lutego 2016 r.); weekend – podróż przedmałżeńska – 8–10 kwietnia 2016 r. Czas i miejsce: Spotkania odbywają się o godz. 19:00 w sali Duszpasterstwa Akademickiego w domu parafialnym przy ul. Bołtucia 5 w Bydgoszczy (Sanktuarium Królowej Męczenników). Zapisy: Joanna Niedbalska, tel. 509 39 86 35

Projekcja filmu „Cierń Boga”

Bydgoski Klub Frondy zaprasza na projekcję filmu „Cierń Boga”, a zaraz po niej na spotkanie z producentem – Michałem Kondratem,  1 marca godz. 18.30 Kino Helios Cena biletu – 15 zł. Zapisy pod nr tel.: 886 048 056. Film ten będzie w Bydgoszczy wyświetlany tylko w tym jednym terminie.

„Cierń Boga” to pierwszy film, który relacjonuje ostatnie trzy lata życia Jezusa Chrystusa widziane oczami apostołów. Jezus ukazany jest jako zwykły człowiek, który spotyka się, rozmawia i biesiaduje ze swoimi uczniami. Mimo napięć i wątpliwości zrozumiałych dla ludzi żyjących zgodnie z tradycją żydowską, apostołowie odnajdują w Jezusie Mesjasza, który posłany przez Boga i napełniony Duchem Świętym dokonuje cudów, jakich nikt dotąd nie widział. Z miłości do człowieka, mimo towarzyszącemu mu lęku, do końca wypełnia wolę Ojca.


Podobne wpisy

Powiązane treści