Bydgoszcz
5C
Słonecznie
70% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 6 • L 5
3C
Pt
2C
Sob
1C
Nd
2C
Pon
1C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeProtest taksówkarzy w Bydgoszczy. Symboliczna trumna pod biurem PiS [ZDJĘCIA]
25.11.2020 | 22:48

Protest taksówkarzy w Bydgoszczy. Symboliczna trumna pod biurem PiS [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Szymon Fiałkowski

W środę (25 listopada) w ramach protestu zorganizowanego przez Ogólnopolskie Porozumienie Taxi, na ulice największych polskich miast wyjechali taksówkarze. Tak było też w Bydgoszczy.

Bydgoszcz, Poznań, Warszawa, Katowice, Łódź czy Trójmiasto – w największych polskich miastach w środę w samo południe rozpoczął się protest taksówkarzy. To był protest branży, która – jak twierdzili przedstawiciele organizatorów – straciła obroty w związku z obostrzeniami związanymi z pandemią koronawirusa, a nie została objęta rządową pomocą.

– Mimo pism oraz wcześniejszych protestów, poprawki uwzględniające taksówkarzy w tarczy zostały odrzucone w sejmie – napisali przedstawiciele Ogólnopolskiego Porozumienia Taxi. Argumentują oni, że w związku z wprowadzonymi obostrzeniami w postaci zamknięcia lokali gastronomicznych, pubów, dyskotek, kin, teatrów, a także szkół i uczelni wyższych, przychody uzyskiwane przez taksówkarzy zmalały nawet o 90 proc. – O co walczymy? O włączenie taksówkarzy do tarczy antykryzysowej celem uzyskania wsparcia finansowego w związku z drastycznym spadkiem uzyskiwanych przez nas przychodów w wyniku wprowadzonych przez rząd obostrzeń – pisali.

W Bydgoszczy, protest rozpoczął się na parkingu przy ul. Glinki, a następnie taksówkarze udali się pod biura polityków PiS, gdzie przed wejściem położyli symboliczną trumnę, zaś przedstawiciel organizatora złożył petycję do rządu. Taka sama petycja została potem złożona także w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Podobne wpisy

Powiązane treści