Bydgoszcz
2C
Niebo głównie zachmurzone
88% wilgotność
Wiatr: 5km/h WNW
H 2 • L 2
1C
Wt
1C
Sr
2C
Czw
-0C
Pt
0C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaNakłoNa sygnaleProwadził auto po pijanemu i spowodował wypadek. Trafił do aresztu
15.11.2017 | 12:03

Prowadził auto po pijanemu i spowodował wypadek. Trafił do aresztu

32-latek miał prawie 2 promile alkoholu we krwi

Na zdjęciu: 32-latek odpowie teraz za swoje czyny przed sądem.

Fot. KPP Żnin

32-latek prowadził auto osobowe będąc pod wpływem alkoholu i spowodował kolizję. Teraz mieszkańcowi Szubina grożą konsekwencje.

W sobotni wieczór funkcjonariusze otrzymali informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na rogatkach Żnina. Po przyjeździe na miejsce zastali oni auto osobowe smart w rowie i dwóch mężczyzn. Obaj byli pod wpływem alkoholu i – jak informują śledczy – żaden z nich nie chciał wziąć odpowiedzialności za prowadzenie pojazdu.

Kryminalnym pomogli świadkowie i uczestnicy zdarzenia. Z ich zeznań wynikało, że pojazdem kierował 32-latek. Mieszkaniec Szubina chciał zmylić policjantów, próbował im wmówić, że jest osobą postronną, która przyszła po całym zdarzeniu. Mężczyzna jadąc w kierunku Żnina nagle wpadł w poślizg, uderzył w znak drogowy i wjechał do przydrożnego rowu. Ponadto przewoził dwóch pasażerów samochodem, który zgodnie z adnotacją w dowodzie rejestracyjnym przystosowany jest do przewożenia tylko jednego. Podczas jazdy jeden siedział u drugiego na kolanach.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy i okazało się, że ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Szubinianin został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Stracił również prawo jazdy. Ponadto okazało się, że sprawca sobotniego zdarzenia wcześniej także dopuścił się kradzieży drogowych lamp ostrzegawczych. Za wszystkie te przewinienia odpowie przed sądem.


Powiązane treści