Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Prowadził auto pod wpływem alkoholu i potrącił kobietę. 18-latek trafił do aresztu

Dodano: 09.08.2019 | 12:31

Do wypadku doszło we wtorek w godzinach wieczornych - informują śledczy.

Na zdjęciu: Do wypadku doszło we wtorek wieczorem w Nowym Dworze. Na miejscu zdarzenia pracowały wszystkie służby ratunkowe.

Fot. Maciej Rejment / zdjęcie ilustracyjne

Są trzy miesiące aresztu dla 18-latka, który we wtorek wieczorem w Nowym Dworze k. Koronowa potrącił kobietę.

Do wypadku doszło we wtorek. Około godziny 21:15, służby zostały zawiadomione o potrąceniu przez samochód osobowy kobiety na odcinku Drogi Krajowej 25 w Nowym Dworze. Za kierownicą samochodu siedział 18-letni Jakub D.

– Mężczyzna potrącił pieszą, która w ciężkim stanie została przetransportowana do szpitala – mówi zastępca szefa Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Północ Adam Lis. Zadziwiające było jednak zachowanie sprawcy, który tuż po wypadku… uciekł do domu, a następnie wrócił na miejsce zdarzenia wraz ze swoją matką i to oni zawiadomili pogotowie oraz policję. Jak się dowiadujemy od śledczych, 18-latek miał swojej matce powiedzieć, że zabił człowieka.

Badanie alkomatem wykazało, że kierowca samochodu miał we krwi 2,3 promila alkoholu. Został on następnie zatrzymany przez policjantów, a po wytrzeźwieniu usłyszał w prokuraturze zarzut. – Dotyczy on spowodowania wypadku drogowego pod wpływem alkoholu – precyzuje prok. Lis. Jak udało nam się dowiedzieć, mężczyzna przyznał się do spowodowania wypadku. – Mówił, że nie widział tej kobiety wcześniej, zauważył ją dopiero w momencie uderzenia – dodaje.

Ze względu na grożącą 18-latkowi surową karę więzienia (ta może wynieść nawet dwanaście lat), śledczy zdecydowali się na złożenie do sądu wniosku o zastosowanie tymczasowego aresztu. Podczas czwartkowego posiedzenia, sąd do niego się przychylił, a to oznacza, że 18-latek spędzi za kratkami najbliższe trzy miesiące.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments