Bydgoszcz
-3C
Niebo głównie zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 4km/h E
H -2 • L -4
-4C
Sr
-3C
Czw
-1C
Pt
1C
Sob
0C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleProwadził samochód, mając 2,5 promila alkoholu. Podczas kontroli próbował wręczyć policjantom ze Śródmieścia pieniądze
23.09.2020 | 21:53

Prowadził samochód, mając 2,5 promila alkoholu. Podczas kontroli próbował wręczyć policjantom ze Śródmieścia pieniądze

Zatrzymanemu 24-latkowi grozi nawet do ośmiu lat za kratkami.

Na zdjęciu: Policyjny radiowóz.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

To kolejny w krótkim odstępie czasu przypadek, gdzie kierowca chciał wręczyć policjantom pieniądze za odstąpienie od wykonania czynności podczas kontroli. Zatrzymany 24-latek za swój czyn odpowie przed sądem.

Mężczyznę zatrzymali policjanci z bydgoskiego Śródmieścia. – Patrolując ulicę Curie-Skłodowskiej na wysokości skrzyżowania z ul. Gajową zwrócili uwagę na opla, którego kierujący wykonywał dziwne manewry na drodze – mówi podkom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy i wylicza: – Kierujący zmieniał kilkukrotnie pasy ruchu nie sygnalizując tego kierunkowskazami, przekraczał przy tym podwójną linię ciągłą, zwalniając a następnie gwałtownie przyspieszając jechał momentami od lewej do prawej strony pasa ruchu. 

Zobacz również:

Próbował przekupić bydgoskich policjantów na Fordońskiej.

Funkcjonariusze użyli sygnałów dźwiękowych, aby zatrzymać kierowcę do kontroli, ten jednak nie reagował. Pojazd zatrzymał jednak dopiero na wysokości skrzyżowania z ul. Bałtycką. – Policjanci zrównali się radiowozem z jego pojazdem i przez szybę poinformowali go o natychmiastowym zatrzymaniu się do kontroli – dodaje podkom. Kowalska. Już na samym początku kontroli policjanci wyczuli od kierowcy opla silną woń alkoholu. – Poproszony o okazanie dokumentów, bełkocząc odparł że nie ma ich przy sobie – słyszymy od policjantów. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało, że 24-latek kierował oplem mając we krwi ponad dwa i pół promila alkoholu.

Policjanci poinformowali kierowcę, że zostanie zatrzymany w związku z prowadzeniem pojazdu w stanie nietrzeźwości. – W trakcie tych czynności mężczyzna chciał udzielić im korzyści majątkowej w kwocie 200 złotych, które natychmiast wyciągnął z kieszeni – opisuje podkom. Lidia Kowalska. 24-latek chciał uniknąć odpowiedzialności za popełnione przestępstwo i wykroczenia w ruchu drogowym. – Bydgoszczanin wyciągając pieniądze stwierdził, żeby policjanci pozwolili mu wrócić do domu, a on po samochód wróci następnego dnia po wytrzeźwieniu – relacjonują funkcjonariusze. Chwilę potem, 24-letni mężczyzna następnie poprosił policjantów, aby go wypuścili, a on… przyniesie im jeszcze 300 złotych.

24-latka zatrzymano i przewieziono do policyjnego aresztu. – Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, udzielenia korzyści majątkowej oraz obietnicy jej udzielenia w zamian za odstąpienie od czynności służbowych – informuje podkom. Kowalska. Ponadto, mężczyzna przed sądem odpowie za trzy wykroczenia drogowe, jakie popełnił. Grozić może mu do 8 lat więzienia.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści