Bydgoszcz
4C
Opady
86% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H 5 • L 4
10C
Wt
6C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
4C
Sob
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleProwadzili auta, będąc pod wpływem narkotyków. Dwaj mężczyźni wpadli w różnych częściach Bydgoszczy
policja - na sygnale - SF
01.04.2019 | 19:33

Prowadzili auta, będąc pod wpływem narkotyków. Dwaj mężczyźni wpadli w różnych częściach Bydgoszczy

Do zdarzeń doszło w miniony weekend.

Na zdjęciu: Policjanci ujęli mężczyzn w różnych częściach miasta.

Fot. Szymon Fiałkowski

Funkcjonariusze bydgoskiej policji zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w miniony weekend wsiedli za kierownicę pojazdu, będąc pod wpływem środków odurzających.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło w sobotę około godziny 4:00 na terenie Fordonu. – Patrol policji, przejeżdżając ulicą Piwnika Ponurego zauważył kierowcę volkswagena, który zaparkował w pobliżu boiska. Następnie na widok radiowozu pospiesznie zamknął auto i zaczął się oddalać – mówi kom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego komendy wojewódzkiej policji w Bydgoszczy.

Za kierownicą auta siedział 24-latek. Badanie alkomatem wykazało, że był on trzeźwy. Ale przy mężczyźnie znaleziono skręta z suszem roślinnym o charakterystycznym zapachu. – Mężczyzna przyznał, że jest to marihuana – dodaje kom. Słomski. Policjanci zdecydowali o przeszukaniu pojazdu, po czym mężczyzna został na komendzie przebadany na zawartość narkotyków w organizmie. Badanie wykazało, że kierowca auta był pod wpływem THC i amfetaminy. – Mężczyzna został dowieziony do szpitala, gdzie została pobrana od niego krew do badań – podkreśla przedstawiciel zespołu prasowego KWP. 24-latkowi zatrzymano prawo jazdy, a i niewykluczone że zostaną mu postawione zarzuty. Mieszkaniec Fordonu może odpowiedzieć za posiadanie narkotyków, a także za kierowanie pojazdem pod ich wpływem, o ile potwierdzą się badania laboratoryjne.

Do drugiego zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem na ul. Grunwaldzkiej. – Około godziny 21:30, kryminalni z bydgoskiego Błonia przejeżdżając ul. Grunwaldzką w pobliżu lasu, zauważyli stojący na poboczu samochód. Wszystko wskazywało na to, że pojazd gwałtownie zjechał z jezdni – opowiada kom. Przemysław Słomski. Jak się okazało, obok pojazdu stał młody mężczyzna, który przyznał kryminalnym, że ze zmęczenia zasnął za kierownicą samochodu i zjechał na pobocze. To był dopiero początek problemów 24-latka. Bo okazało się, że samochód który prowadził, nie posiadał ważnych badań technicznych, a on sam nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Jednocześnie odmówił wezwania pomocy medycznej, choć przed policjantami zachowywał się dziwnie i miewał wahania nastrojów.

– Kryminalni pojechali z nim do komendy miejskiej, aby przebadać 24-latka na zawartość narkotyków. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że jest on pod wpływem THC i amfetaminy. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że mężczyzna jest trzeźwy – mówi kom. Słomski. Ale i to nie koniec, bo w skarpetce 24-latek miał schowaną działkę marihuany, a do badań pobrano mu krew. Śledczy z komisariatu na Błoniu przedstawili mężczyźnie zarzut posiadania narkotyków. Został on postawiony na podstawie zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego. –  Natomiast jeśli ekspertyza laboratoryjna potwierdzi obecność zakazanych środków psychoaktywnych w jego organizmie, wówczas usłyszy dodatkowy zarzut dotyczący kierowania pojazdem pod ich wpływem – kończy kom. Przemysław Słomski.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści