Bydgoszcz
15C
Słonecznie
51% wilgotność
Wiatr: 5km/h NE
H 15 • L 15
17C
Wt
18C
Sr
19C
Czw
15C
Pt
19C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaPrzebite opony w aucie prezydenta Bydgoszczy. „Sprawca działał z premedytacją”
Rafał Bruski - ST (1)
12.01.2018 | 13:08

Przebite opony w aucie prezydenta Bydgoszczy. „Sprawca działał z premedytacją”

Prezydent Bydgoszczy ujawnił ten fakt w wywiadzie dla radia tok fm.

Na zdjęciu: Policjanci zawiadomienie w tej sprawie otrzymali pod koniec października 2017 r. Rafał Bruski złożył je jako osoba prywatna.

Fot. Sebastian Torzewski

– Miesiąc temu, ktoś wkręcił mi trzy śruby w oponę samochodu – powiedział w wywiadzie dla radia tok fm prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Prezydent Bydgoszczy ujawnił fakt o zdarzeniu, które miało mieć miejsce miesiąc temu w wywiadzie dla rozgłośni. – To wskazuje na to, że sprawca działał z premedytacją i chciał mi jak najbardziej zaszkodzić – powiedział Rafał Bruski.

Jak przyznał, śruby w oponie zauważył dopiero po pewnym czasie. – Jeździłem samochodem, z którego opony uchodziło powietrze, a opona w każdej chwili mogła pęknąć, co byłoby bardzo niebezpieczne podczas jazdy – przyznał włodarz Bydgoszczy. Zaznaczył też, że całe zdarzenie zgłosił na policję. Zapytaliśmy o tę sprawę. Jak udało nam się dowiedzieć, zawiadomienie zostało złożone przez Rafała Bruskiego jako osobę prywatną i miało ono miejsce pod koniec października ubiegłego roku. Prowadzono je pod kątem wykroczenia, to jest uszkodzenia mienia.

Rafał Bruski podkreślił też, że to nie pierwsze takie zdarzenie. Przypomniał, że w przeszłości nieznani sprawcy rzucili w szyby jego domu kamieniami.


Powiązane treści