Bydgoszcz
-1C
Słonecznie
86% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 0 • L -3
8C
Czw
10C
Pt
9C
Sob
13C
Nd
14C
Pon
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaREGIONInwestycjePrzebudową dworca w Inowrocławiu zajmie się nowy wykonawca. Tylko najpierw musi się znaleźć…
DSCF0006 (Copy)
06.09.2016 | 13:39

Przebudową dworca w Inowrocławiu zajmie się nowy wykonawca. Tylko najpierw musi się znaleźć…

Ogłoszono kolejny przetarg, który ma umożliwić znalezienie wykonawcy tej ważnej dla miasta inwestycji.

Na zdjęciu: Budynek dworca kolejowego w Inowrocławiu

Fot. SG

Już niedługo minie rok od planowanego zakończenia przebudowy dworca kolejowego w Inowrocławiu, a końca prac nadal nie widać. PKP szuka kolejnego wykonawcy.

Wczoraj (5 września) ogłoszono kolejny przetarg dotyczący przebudowy dworca PKP w Inowrocławiu. Poszukiwany jest wykonawca, który dokończy rozpoczęte już pracę. Do wykonania są jeszcze m.in roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych, instalowanie przeciwpożarowych oraz przeciwwłamaniowych systemów alarmowych, roboty elewacyjne.

Poprzedni wykonawca nie zrealizował zamówienia na czas, więc spółka PKP SA postanowiła nie tylko rozwiązać z nim umowę, ale również nałożyć na niego karę w wysokości 1,5 mln zł. Od tego czasu roboty stanęły w miejscu. Zakończony niedawno przetarg nie pozwolił na wyłonienie wykonawcy, gdyż według PKP, zainteresowane firmy źle oszacowały koszty prac, które pozostały do wykonania.

Zobacz też: Dworzec PKP w Inowrocławiu: Remont bez końca? [ZDJĘCIA]

Do 20 września trwa nabór wykonawców, którzy chcieliby podjąć się zadania dokończenia remontu dworca. Wybrana firma będzie musiała wykonać wszystkie prace maksymalnie do 18 tygodni od daty podpisania umowy. Zgodnie z wcześniejszymi założeniami, elewacja od strony miasta ma ponownie być w eklektycznym stylu, łączącym cechy renesansowe i romańskie. Wygląd dworca został uzgodniony z konserwatorem zabytków.


Powiązane treści