Bydgoszcz
16C
Słonecznie
55% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSE
H 16 • L 16
22C
Wt
20C
Sr
16C
Czw
15C
Pt
15C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaPrzebudowa Siedleckiej na finiszu. ZDMiKP podał termin zakończenia prac
siedlecka bydgoszcz
09.04.2021 | 12:31

Przebudowa Siedleckiej na finiszu. ZDMiKP podał termin zakończenia prac

Na zdjęciu: Prace na Siedleckiej mają zakończyć się w przeciągu miesiąca.

Fot. ZDMiKP

Trwają prace przy utwardzeniu kolejnego fragmentu ulicy Siedleckiej na Czyżkówku. Jak zapewnia ZDMiKP, ich zakończenie nastąpi w przeciągu miesiąca. 

Budowa ulicy Siedleckiej (realizowana w ramach I edycji wieloletniego programu utwardzania dróg gruntowych) została podzielona na etapy, co pozwoliło skoordynować prace z inwestycjami prowadzonymi przez miejskie wodociągi. Pierwsza część prac objęła kilometrowy odcinek ulicy – zakończono je w kwietniu 2020 roku.

W ramach inwestycji wykonana została nowa nawierzchnia, chodniki, uliczne oświetlenie i zatoki parkingowe. Ulica została przystosowana do poruszania się miejskich autobusów, powstały przystanki. Pojawiło się nowe oznakowanie pionowe i poziome oraz progi zwalniające. Dzięki inwestycji poprawił się dojazd do posesji oraz zwiększyło bezpieczeństwo pieszych – podkreśla ZDMiKP.

Drugi etap utwardzania ulicy na Czyżkówku rozpoczął się 29 stycznia. Obejmuje on 300-metrowy odcinek pomiędzy posesjami nr 114 i 144. Podobnie jak wcześniej przebudowany fragment, zyskuje on nowy chodnik, nawierzchnię i elementy poprawiające bezpieczeństwo kierowców i pieszych. Jak podają drogowcy, obecnie przygotowano już podbudowę i ustawiono krawężniki, kontynuowane są również prace brukarskie. – Przy sprzyjającej pogodzie wykonawca ułoży asfaltową nawierzchnię – informuje zarząd dróg. Zakończenie podstawowych prac planowane jest na przełomie kwietnia i maja.

Po zakończeniu robót drogowcy uruchomią na Siedleckiej komunikację publiczną – najprawdopodobniej poprowadzona zostanie tam trasa linii nr 58 w kierunku Opławca. Koszt całej inwestycji to 5,8 mln zł.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści