Bydgoszcz
10C
81% wilgotność
Wiatr: 4km/h WSW
H 10 • L 9
13C
Wt
16C
Sr
17C
Czw
9C
Pt
8C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaPrzebudowa torowiska od Baczyńskiego do Chemicznej rozpoczęta
18.02.2018 | 16:46

Przebudowa torowiska od Baczyńskiego do Chemicznej rozpoczęta

Na zdjęciu: Roboty są prowadzone głównie w godzinach późno-wieczornych, tak żeby nie wprowadzać utrudnień w komunikacji.

Fot. Stanisław Gazda

Przy ulicy Wojska Polskiego rozpoczął się remont torowiska tramwajowego na odcinku od ul. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego do ul. Chemicznej.

Realizację inwestycji poprzedziła wycinka drzew pomiędzy ulicami Baczyńskiego a Chemiczną. Roboty są prowadzone głównie w godzinach późno-wieczornych, tak żeby nie wprowadzać utrudnień w komunikacji. Przebudowa będzie realizowana w tzw. trybie „Zaprojektuj i wybuduj”.

Oznacza to, że wykonawca przygotowuje projekt w oparciu o informacje zawarte w Programie Funkcjonalno Użytkowym – sporządzonym przez zamawiającego, a następnie poprowadzi realizację inwestycji – budowę. Wniosek o wydanie ZRID (Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej) właśnie został złożony.

W ramach planowanego zadania zostanie wybudowane nowe torowisko na odcinku od przejścia dla pieszych przy ulicy Łukaszewicza do pętli tramwajowej przy ulicy Chemicznej. Po modernizacji, pętla zyska kolejne torowisko i zamiast dwóch, po zakończeniu będą trzy tory.

Przebudowane także zostanie skrzyżowanie ul. Wojska Polskiego i ulicy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Natomiast na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i ulicy Chemicznej zostanie wybudowane rondo, które ma ułatwić przejazd samochodów oraz poprawić bezpieczeństwo ruchu.

Dzięki remontowi zostanie przebudowana sieć trakcyjna, a zwrotnice zostaną wyposażone w system sterowania radiowego. Oznacza to, że proces przekładania zwrotnic będzie się odbywał automatycznie na podstawie sygnału wysyłanego z tramwaju do sterownika, po czym w zależności od trasy tramwaju, będzie następowała zmiana przełożenia zwrotnicy we właściwym kierunku na odpowiedni rozjazd.


Powiązane treści