Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Przebudowa ul. Ogrodowej w Koronowie. Zapowiedziano poprawki

Dodano: 13.06.2023 | 12:08

Na zdjęciu: Koszt przebudowy ulicy Ogrodowej w Koronowie wyniósł 5 mln 800 tys. zł.

Fot. IN

Przyjechał przedstawiciel rządu, było uroczyste przecięcie wstęgi, a teraz przyszedł czas na poprawki. Mowa o ul. Ogrodowej w Koronowie.

Ogrodowa w Koronowie to ważny ciąg komunikacyjny w mieście. Ulica jest łącznikiem pomiędzy drogą krajową numer 56 a drogą krajową numer 25. Władze gminy postanowiły ją wyremontować. Prace rozpoczęły się w kwietniu 2022 roku. Zakres robót był spory. Obejmował on m.in. przebudowę sieci wodociągowej, przebudowę sieci kanalizacji sanitarnej, budowę sieci kanalizacji deszczowej, wykonanie nowej jezdni wraz z chodnikami oraz wjazdami do posesji. Chodniki i wjazdy zostały wykonane z kostki betonowej, a jezdnia z nawierzchni asfaltowej. Na ten czas wprowadzono objazdy ulicami Aleje Wolności, Pomianowskiego i Paderewskiego.

Było uroczyste otwarcie

Prace – jak przekazała na jednej z sesji Rady Miejskiej w Koronowie Joanna Wardyn Kierownik Wydziału Inwestycji i Planowania Przestrzennego – miały zakończyć się 17 września 2022 roku. Termin ten jednak przekładano. Wreszcie na początku grudnia 2022 roku dokonano oficjalnego otwarcia. Wstęgę przecięli m.in. burmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski, część radnych oraz członek Rady Ministrów Łukasz Schreiber.

Część mieszkańców zgłasza uwagi

Tuż po zakończeniu inwestycji mieszkańcy zaczęli zgłaszać swoje uwagi. Chodziło m.in. o studzienki, których jest bardzo duża ilość. Część z nich wystaje poza nawierzchnię jezdni, a część jest zapadnięta. – Dlaczego studzienki nie zostały wykonane od strony, gdzie parkują samochody? Dlaczego jest ich aż taka ilość? Dlaczego są zapadnięte? Dlaczego wystają poza nawierzchnię? Dlaczego trzeba jeździć slalomem? – pytali mieszkańcy.

Burmistrz zapowiedział poprawki

O sprawę dopytywano także podczas czatu online z mieszkańcami, który zorganizował burmistrz. Patryk Mikołajewski zapowiedział, że przyjrzy się tematowi. Ten powrócił podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Koronowie. Zwróciła na to uwagę radna Katarzyna Karwat. Burmistrz Mikołajewski zapowiedział, że przeprowadzone zostaną prace naprawcze. – Ilość tych studzienek wynika z tego, że wymieniliśmy tam wszystkie sieci, nawet sieć kanalizacji deszczowej, której wcześniej nie było – mówił podczas sesji Patryk Mikołajewski. – Te studnie niestety muszą tam być, bo ta woda musi gdzieś spływać. Jest to wymuszone niestety techniką, a nie czyimś „widzi mi się”, za to mogę jedynie przeprosić. To, że są niektóre wyżej, niektóre niżej może stanowić problem dla niektórych kierowców. Będą poprawiane, także jest już to zapewnione i jest to w toku – dodał gospodarz gminy Koronowo.

Koszt przebudowy ulicy Ogrodowej w Koronowie wyniósł 5 mln 800 tys. zł.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
:)
:)
1 rok temu

Kto to odebrał i kontrolował ubrany w biały kask . Tą historie można znaleść i to na tych stronach .

Berlin
Berlin
1 rok temu

W PiS wszystkiemu jest Tusk winny a pozarządowo Gliszczynski pewnie ?