Bydgoszcz
19C
Przelotne opady
63% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 20 • L 18
15C
Czw
8C
Pt
8C
Sob
9C
Nd
9C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPrzechodzący przez rzekę będzie miał konkurentów
17.06.2017 | 08:21

Przechodzący przez rzekę będzie miał konkurentów

Impreza ma już swoich stałych fanów. Nowych miłośników balansowania na linie, z roku na rok przybywa. I nie chodzi tylko o obserwatorów...

Na zdjęciu: Przechodzący przez Rzekę.

Fot. Stanisław Gazda

W sobotę, 17 czerwca, w Wakeparku w Myślęcinku – Trickline Championship. W niedzielę IV Mistrzostwa Świata w Przechodzeniu przez Rzekę.

Sobotnie zmagania odbywać się będą na nisko zawieszonej taśmie. Początek o godz. 10.00, a na godz. 14.00 zaplanowano finał Pucharu Polski. Niedzielne Mistrzostwa Świata w Przechodzeniu przez rzekę to balansowanie na taśmie zawieszonej kilkanaście metrów nad ziemią na długości 30 m. Początek o godz. 16.00.

Pierwsza edycja konkursu odbyła się w maju 2014 roku i cieszyła się takim powodzeniem, że została wpisana w kalendarz imprez cyklicznie odbywających się w Bydgoszczy. To rzeczywiście niepowtarzalne wydarzenie, które przyciąga zarówno mieszkańców
Bydgoszczy oraz turystów, jak i samych amatorów balansowania na wysokości.

Widowisko odbywa się w ścisłym centrum miasta, tuż obok rzeźby „Przechodzącego przez rzekę” i symbolu miasta – spichlerzy. Popisy linoskoczków, najlepiej obserwować będzie z ul. Mostowej i bulwarów.

Kibicować będzie można ośmiu zawodnikom, którzy rywalizować będą w systemie pucharowym. Szybszy z pojedynku awansuje do kolejnej rundy. Podczas zawodów przeprowadzone będą także warsztaty dla dzieci. Polegać będą na chodzeniu, przy asekuracji instruktora lub rodzica, po taśmie o długości trzech metrów na wysokości ok. 30 cm.

Wstęp na oba wydarzenia jest bezpłatny. Warsztaty zaplanowano w okolicach spichrzy.


Podobne wpisy

Powiązane treści