Bydgoszcz
-1C
Słonecznie
86% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 0 • L -3
8C
Czw
10C
Pt
9C
Sob
13C
Nd
14C
Pon
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBlogiPrzecieram oczy
Rafał Bruski, Paweł Olszewski
01.03.2016 | 13:04

Przecieram oczy

Dzielą nas od sąsiadów lata świetlne w realizowaniu wizji prawdziwej metropolii i braku wyobraźni dotyczącej prawdziwych potrzeb mieszkańców - pisze Konstanty Dombrowicz.

Na zdjęciu: Rafał Bruski i Paweł Olszewski podczas konferencji w siedzibie GDDKiA.

Fot. ST/archiwum

Tak , tak przecieram oczy ze zdumienia. Oto dyrekcja bydgoskiego oddziału GDDKiA tryumfalnie informuje, że gotowa jest już broszura dotycząca budowy s5. I broszura ta dostępna jest w internecie. Informacje w niej zawarte dotyczą ogólnie mówiąc procedur związanych z wykupem gruntów pod inwestycję. Jest rok 2016, początek marca. Sukces! Już gotowa jest broszura!!! Budowa trasy szybkiego ruchu s5 miała rozpocząć się według zapewnień premiera Tuska oraz posłów PO – w tym P.Olszewskiego, który dawał sobie rękę obciąć, że to pewne – w 2011 roku . Po pięciu latach jest broszura. W internecie. Tak wygląda realizacja wyborczych obietnic przez onegdaj wiodącą partię i jej reprezentantów. Przykład powalający, oszustwo wyborcze. I co , i nic. Mieszkańcy łyknęli obietnice i mają broszurę zamiast trasy szybkiego ruchu.

I jeszcze z drogowej łączki. Nie tak dawno zakończono przewlekłą rozbudowę węzła drogowego u wylotu z miasta w kierunku Koszalina i Szczecina. I właśnie teraz rozkopywany jest solidny chodnik na przebudowanej przy tej okazji Grunwaldzkiej. Pewnie ktoś zapomniał położyć jakieś kable. Póki co nie przeszkadza to w ruchu samochodowym. Nie ma się zatem o co czepiać? Jest. Bo oto po raz kolejny wywalane są pieniądze z powodu braku logistyki czy braku przewidywania. Za te prace, za niszczenie chodnika zapłaci w konsekwencji nie Zarząd Dróg czy jakaś inna firma. I tak w konsekwencji zapłacimy my. Mieszkańcy.

Przecieram oczy … Z tryumfalnej informacji ratusza wynika , że będzie rozbudowa Astorii o 50 metrowy kryty basen. Pierwszy w Bydgoszczy. Tyle tylko, że taki basen mógł być gotowy w czerwcu 2012 roku w kompleksie aquaparku. Taki był plan. Było dogadane na budowę basenu dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego i z Ministerstwa Sportu. Obecnie planowana inwestycja ma kosztować około 100 milionów złotych … czyli nie tak wiele mniej niż koszt całego aquaparku, którego budowę zastopował prezydent Bruski i jego koledzy z PO , a i radni PiS-u się do tego przyłożyli. Informacja kto i jak głosował w sprawie aquaparku na str. 110 w książce pt. Strefa skomunizowana.

Wszystko wskazuje na to , że niebawem aquapark bazujący na geotermii powstanie … no gdzie , a no w Toruniu. Jedyna pociecha, że od Bydgoszczy to tak niedaleko w kilometrach licząc. Jednocześnie jednak dzielą nas od sąsiadów lata świetlne w realizowaniu wizji prawdziwej metropolii i braku wyobraźni dotyczącej prawdziwych potrzeb mieszkańców.

PS. Jako prezydent Bydgoszczy wystąpiłem do Rady Miasta o zgodę na podjęcie wstępnych badań nad zasobami wód geotermalnych w Myślęcinku. Jak wynika bowiem z dostępnych danych jest tam pod ziemią gorąca woda . I mimo że nie generowało to wielkich kosztów dla budżetu Bydgoszczy – Rada Miasta niezbędnej zgody nie wyraziła. Nie, bo nie. Tryumfuje zapyziałość. Ale takich radnych, z partyjnego nadania , wybierają nie kto inny jak mieszkańcy Bydgoszczy. A potem ogromnie się dziwią, że stoimy w miejscu.

Konstanty Dombrowicz

Prezydent Bydgoszczy w latach 2002-2010
Konstanty Dombrowicz

Panel dyskusyjny


Powiązane treści