Bydgoszcz
18C
Słonecznie
65% wilgotność
Wiatr: 3km/h SW
H 18 • L 17
22C
Sr
23C
Czw
27C
Pt
29C
Sob
31C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPrzeciwnicy likwidacji gimnazjów będą protestować. „Żądamy referendum!”
26.05.2017 | 08:29

Przeciwnicy likwidacji gimnazjów będą protestować. „Żądamy referendum!”

Akcja odbędzie się w piątkowe popołudnie.

Na zdjęciu: Plakat promujący akcję.

Fot. mat. pras.

W piątek o godzinie 18:00 na Starym Rynku w Bydgoszczy odbędzie się obywatelski protest, którego uczestnicy będą domagać się przeprowadzenie referendum w sprawie reformy oświaty. Inicjatorem akcji jest Bydgoskie Forum Obywatelskie.

ZOBACZ TEŻ: Reforma edukacji w Bydgoszczy. Radni przegłosowali projekt nowej sieci szkół

Głównym celem protestu jest zwrócenie uwagi polityków na to, by przyjrzeli się głosom społeczeństwa. – Arogancka władza chce zignorować nasz głos. Pogardliwie wyrzuca nasze podpisy do kosza – mówią organizatorzy akcji. Pod wnioskiem o referendum w sprawie reformy edukacji zebrano 910 tysięcy podpisów. Jednak, premier Beata Szydło zapowiedziała, że nie referendum się nie odbędzie, ponieważ jest już na to za późno. Rodzice, nauczyciele oraz inne osoby nie popierające likwidacji gimnazjów i innych zmian w oświacie zaproponowanych przez rząd twierdzą, że referendum powinno się jeszcze odbyć.

Obywatelskie protesty odbędą się w kilku polskich miastach. Organizatorzy w Bydgoszczy zachęcają, by zabrać ze sobą dzwonki. – Zadzwonimy by rząd PiS przerwał deformowanie oświaty! – zapowiadają. Hasło akcji brzmi: „Żądamy spełnienia woli obywateli. Żądamy referendum!”.

 


Podobne wpisy

Powiązane treści