Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Przed 29 sezonem w elicie. Siatkarki Pałacu zaczęły przygotowania do Tauron Ligi [ZDJĘCIA]

Dodano: 20.07.2020 | 23:40

Inauguracyjny trening odbył się w hali Immobile Łuczniczka.

Na zdjęciu: Bydgoskie siatkarki rozpoczęły w hali Immobile Łuczniczka przygotowania do nowego sezonu ligowego.

Fot. Szymon Makowski

Piętnaście zawodniczek pojawiło się w poniedziałek (20 lipca) na inauguracyjnym treningu KS Pałac Bydgoszcz. Bydgoska drużyna rozpocznie 29 sezon gry w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Na inauguracyjnym treningu drużyny zabrakło jedynie dwóch zawodniczek. Libero Monika Jagła i środkowa Marta Ziółkowska przebywają obecnie na zgrupowaniu reprezentacji Polski, które trwa w Szczyrku i zostanie ono zwieńczone dwoma towarzyskimi spotkaniami ze Szwajcarią (26 i 27 lipca w hali Sport Arena w Łodzi). Do drużyny Pałacu dołączą w przyszłym tygodniu.

Póki co, z bydgoską drużyną trenuje pięć młodych zawodniczek. W okresie przygotowawczym z zespołem trenera Piotra Mateli trenować będą Zuzanna Kuligowska, Oliwia Durka, Natalia Kulig, Aleksandra Justka i Julia Sudnik. W przerwie między sezonami, do drużyny dołączyło kilka nowych zawodniczek. Jedną z nowych twarzy jest atakująca reprezentacji Francji Alexandra Dascalu, która ma zastąpić Czeszkę Terezę Vanzurovą. Jej zmienniczką na tej pozycji będzie Paulina Reiter. Nową środkową została Magdalena Hawryła, a rozgrywającą – Agata Michalewicz. Do Pałacu wróciła także przyjmująca Emilia Mucha.

W ramach przygotowań do nowego sezonu ligowego, siatkarki Pałacu zagrają w turnieju Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki w wersji plażowej. 31 lipca zmierzą się na obiektach Monta Beach Volley Club w Warszawie z Radomką Radom (11:00), Enea PTPS-em Piła (12:30) i DPD Legionovią (17:00). Gdyby udało się bydgoszczankom awansować do finału, to ten odbędzie się 7 sierpnia w Gdańsku. W sierpniu także turniej towarzyski w hali Łuczniczka. W dniach 22-23.08., w obiekcie przy ul. Toruńskiej zagrają także beniaminek Joker Świecie i wspomniana już Enea PTPS Piła. Te same drużyny zmierzą się 5-6 września w podobnym turnieju w Świeciu. Poza tym, bydgoski zespół czekają pojedynki kontrolne z Chemikiem Police, Energą MKS-em Kalisz i ŁKS-em Commercecon Łódź.

Nowy sezon ligowy rozpocznie się w połowie września. Na jego rozpoczęciem, 19 września Pałac zagra na wyjeździe z E.Leclerc Moya Radomką Radom, a tydzień później w Immobile Łuczniczce podejmie Enea PTPS Piła.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments