Bydgoszcz
31C
Słonecznie
33% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSE
H 31 • L 30
28C
Sob
27C
Nd
28C
Pon
25C
Wt
25C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaPrzed nami dwa dni świętowania. Będą liczne utrudnienia w ruchu
02.05.2016 | 00:47

Przed nami dwa dni świętowania. Będą liczne utrudnienia w ruchu

Drogowcy informują o okresowych rozwiązaniach w organizacji ruchu w ścisłym centrum Bydgoszczy 2 i 3 maja.

Na zdjęciu: We wtorek Stary Rynek oraz przylegające do niego ulice zostaną zamknięte dla ruchu.

Fot. Eryk Dominiczak / archiwum

Zakazy zatrzymywania się, a nawet wyłączenie niektórych ulic z ruchu kołowego – takie problemy napotkają zmotoryzowani bydgoszczanie w związku z Dniem Flagi RP oraz rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

W poniedziałek kierowcy powinni w szczególności omijać rejon placu Wolności. Zarówno na nim, jak i na ulicach: Gimnazjalnej, Piotra Skargi oraz Konarskiego w godzinach 11:00 – 14:30 będzie obowiązywało całkowite wyłączenie ruchu. – Dojazd od tej strony do ulicy Gdańskiej będzie więc niemożliwy – dodaje Krzysztof Kosiedowski, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. Przed południem, ale jeszcze przed zamknięciem ruchu, na wyżej wymienionych ulicach będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się.

Drugiego maja samochody nie będą mogły wjechać także na ulicę Długą, a konkretnie – jej odcinek pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Jana Kazimierza oraz Jezuicką. Z uwagi na akcję „Slackline na Długiej” przejazd tym fragmentem ulicy będzie niemożliwy w godzinach 10:00-20:00.

We wtorek ul. Długa będzie już przejezdna, ale liczne utrudnienia związane będą z wyłączeniem ruchu na Starym Rynku i ulicach do niego przyległych. Zakaz zatrzymywania się na rynku oraz ulicach: Jana Kazimierza, Batorego, Jezuickiej, Niedźwiedzia, Farnej, Krętej, Ku Młynom, Przyrzecze, Malczewskiego oraz Grodzkiej (pomiędzy Malczewskiego a Mostową) będzie obowiązywał już od poniedziałku od godziny 17:00. Z kolei we wtorek w godzinach 8:00-16:00 wspomniane ulice będą zamknięte dla ruchu.

W związku z wtorkowymi zawodami w przechodzeniu przez rzekę, we wtorek kursy tramwaju wodnego będą realizowane wyłącznie na trasie Słonecznej – od Rybiego Rynku w kierunku hipermarketu Tesco i z powrotem.


Powiązane treści